Premier zapowiedział pomoc dla zamkniętych branż

0
180
Koronawirus. Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Wraca postojowe i zwolnienie ze składek ZUS – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Musimy dopasować instrumenty finansowe do ratowania przedsiębiorców – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Szacujemy, że po dynamicznym odbiciu znajdujemy się znów w kryzysie.

REKLAMA

Pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa wróci w podobnej formie, jak wiosną, podczas pierwszej fali.
-Spójna i dobra polityka finansowa, dobra polityka gospodarcza może być wraz z właściwym zachowaniem po stronie społeczeństwa najlepszą odpowiedzią na pandemię, tu i teraz. Od tego, w jaki sposób będziemy utrzymywali dystans społeczny, ograniczali kontakty zależy nie tylko nasze zdrowie i życie, ale zależy również stan gospodarki – powiedział Morawiecki.

Od soboty będą obowiązywały kolejne obostrzenia. Zamknięte zostaną m.in. kina, teatry. Nieczynne będą też sklepy w galeriach handlowych, oprócz drogerii, aptek i sklepów spożywczych. Od 24 października cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą. Zamknięte są bary, restauracje i obiekty sportowe. I to właśnie one zostaną najbardziej dotknięte kryzysem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o