Prezydent RP zakażony COVID

0
132
Prezydent RP
Zdjęcie poglądowe.
REKLAMA

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski przekazał w sobotę w radiowej “Trójce”, że prezydent Duda w piątek późnym wieczorem otrzymał wynik testu na koronawirusa. Dodał, że teraz, zgodnie z przepisami, dochodzenie epidemiologiczne wskaże osoby z kontaktu, które powinny udać się na kwarantannę po ostatnich spotkaniach z prezydentem.

“Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność COVID. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał na Twitterze Błażej Spychalski, rzecznik Prezydenta. W związku z pozytywnym wynikiem testu, rzecznik udał się na kwarantannę.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w piątek prezydent Duda był na stadionie narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorych na SARS-CoV-2. Natomiast wcześniej w Pałacu Prezydenckim wręczał odznaczenie zwyciężczyni turnieju French Open Idze Świątek oraz jej ojcu. Iga Świątek poinformowała już, że ani ona, ani członkowie teamu nie mają objawów COVID-19. Jednakże jest wysokie prawdopodobieństwo, że Pani Iga uda się na kwarantannę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o