Prof. Flisiak: Musimy znieść obowiązek noszenia masek w miejscach, gdzie ryzyka transmisji nie ma

0
1744
Prof. Flisiak: Musimy znieść obowiązek noszenia masek w miejscach, gdzie ryzyka transmisji nie ma
fot. umb.edu.pl
REKLAMA

– Musimy znieść obowiązek noszenia masek i wszelakich przysłon w miejscach, gdzie ryzyka transmisji nie ma. Czyli przykładowo w lesie, parku, czy nawet na ulicy, gdy nie ma dużej liczby ludzi – powiedział w Porannej rozmowie RMF FM prof. Robert Flisiak.

Prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, był gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie RMF FM.

REKLAMA

– Zamykanie granic nie ma sensu, bo przecież widzimy, co się dzieje naokoło. To, że u nas jest trochę mniej w tej chwili niż w Czechach czy na Słowacji, to nie znaczy, że za tydzień, dwa, nie będzie odwrotnie, więc takie huśtawki z zamykaniem granic, to jest przesada. Europa jest otwarta i w obecnej sytuacji nie mamy warunków do tego, żeby uszczelnić granice. Nie oszukujmy się – stwierdził.

– Musimy znieść obowiązek noszenia masek i wszelakich przysłon w miejscach, gdzie ryzyka transmisji nie ma. Czyli przykładowo w lesie, parku, czy nawet na ulicy, gdy nie ma dużej liczby ludzi – powiedział. – Precyzyjnie możemy to określić – dwa metry odległości. Ten dystans został już dawno sprecyzowany – dodał.

Na pytanie, czy restauracje i siłownie mogłyby zostać otwarte, gość Roberta Mazurka odpowiedział:
– Restauracje tak, bo łatwo jest tam kontrolować. Co do siłowni – nie wiem, niech na ten temat wypowiedzą się ci, którzy kontrolują te siłownie, którzy widzą, jakie warunki tam panują, być może jest tak, że siłownia siłowni nierówna.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments