Prof. Horban: Można kupić hantle i ćwiczyć na świeżym powietrzu

0
269
Prof. Horban: Jeśli to się potwierdzi, to można zapomnieć o dalszym rozmrażaniu gospodarki
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Nie wiem, co się wszyscy do tych biednych siłowni przyczepili. Można kupić sobie hantle za parę groszy w domu i poćwiczyć – powiedział w Porannej rozmowie RMF FM prof. Andrzej Horban.

Robert Mazurek zapytał prof. Andrzeja Horbana, czy to już czas, by luzować obostrzenia.

REKLAMA

– Trudne pytanie. Jeszcze trudniejsza odpowiedź. Jeszcze nie, aczkolwiek już żeśmy zaczęli. Po pierwsze: nie mamy jeszcze takich obostrzeń lub takich zaleceń – bo ja wolę słowo „zalecenia” – niż w krajach ościennych. A po drugie, proszę zwrócić uwagę, już puściliśmy łaskawie dzieci z klas 1-3, wszyscy się na to zgodzili i czekamy, co dalej z tego wyniknie – powiedział.

– Jeszcze poczekajmy. Jeszcze się nie spieszmy. Bo cały nasz wysiłek przez rok czyniony, potężny, w końcu demolujący właściwie życie społeczne, może wziąć w łeb. Mamy już szczepionkę, ale w ilościach jeszcze niewystarczających, przynajmniej dla tej grupy najbardziej wrażliwej – dodał.

Główny doradca premiera ds. walki z COVID-19 powiedział, że szczepionka chroni przed brytyjską i południoafrykańską odmianą wirusa.

Prof. Andrzej Horban odniósł się również do tematu siłowni.

– Nie wiem, co się wszyscy do tych biednych siłowni przyczepili. Można kupić sobie hantle za parę groszy w domu i poćwiczyć. Jeżeli ktoś uprawia sport, to równie dobrze może uprawiać go na świeżym powietrzu, kupić sobie hantle za parę groszy w domu i poćwiczyć – powiedział. – To jest tylko problem siłowni, które tracą pieniądze, ale jest olbrzymi program pomocy dla tych ludzi, bo w gruncie rzeczy to wszyscy się na nią składamy. Ta tarcza nie bierze się znikąd z tego co wiem, tylko z naszych podatków – dodał.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments