Q&A Mateusza Morawieckiego. Co z gospodarką?

0
134
Premier: Najbardziej poszkodowanym branżom proponujemy częściowe rekompensaty
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

W poniedziałek Mateusz Morawiecki zorganizował na swoim Facebooku Q&A. Premier udzielił kilku interesujących odpowiedzi.

Szef rządu wypowiedział się na temat zachowania aktorów, którzy zaszczepili się poza kolejnością.

REKLAMA

– Jestem osobiście bardzo zirytowany. Jestem po stronie absolutnej równości i zgodności z naszymi procedurami. Grupa „0″ to są lekarze, służby medyczne, a także pracownicy służby zdrowia. Określiliśmy całą grupę ludzi, która jako pierwsza musi być zaszczepiona. Takie zachowanie aktorów, którzy poza kolejką starają się o szczepienia, jest absolutnie niedopuszczalne. Mam nadzieję, że po tych ostatnich paru dniach, gdy ogromna większość społeczeństwa wypowiedziała się w tej sprawie, takich przypadków pomijania kolejki nie będzie dochodzić – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Czym innym jest prosić kogoś znanego, aby swoim nazwiskiem promował akcję szczepionkową, a czym innym jest wchodzić poza kolejnością – dodał.

Z powodu pandemii mocno ucierpiały branże gospodarki. Użytkownicy pytali, kiedy rząd planuje je otworzyć.

– Musimy poczekać na uspokojenie sytuacji pandemicznej. Otwarcie gospodarki, a zwłaszcza tych branż, które są najbardziej narażone na kontakty społeczne, jest niezwykle wrażliwym działaniem z punktu widzenia skuteczności walki z pandemią. Dlatego dla najbardziej poszkodowanych branż proponujemy – przynajmniej częściowe – rekompensaty. Za długo czekaliśmy na zgodę Komisji Europejskiej. W końcu udało się ją przekonać i środki budżetu państwa polskiego angażujemy i będziemy angażować w pomoc dla przedsiębiorców – przekazał.

Premier powiedział, że nie może obiecać, iż dzieci wrócą po feriach do szkół.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o