Rafał Trzaskowski: Nie wyrażam zgody na organizację Marszu Niepodległości

0
166
Rafał Trzaskowski nie wyraża zgody na organizację Marszu Niepodległości
fot. twitter.com/trzaskowski_
REKLAMA

Rafał Trzaskowski nie wyraził zgody na organizację Marszu Niepodległości. Powodem tej decyzji jest trudna sytuacja epidemiczna w stolicy Polski.

Marsz Niepodległości organizowany na ulicach Warszawy od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców z całej Polski. Co roku do stolicy przyjeżdżało tysiące ludzi, by świętować odzyskanie niepodległości przez nasz kraj.

REKLAMA

W tym roku jednak Marsz Niepodległości – przynajmniej w sposób legalny – nie odbędzie się. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w piątek na Twitterze, że sanepid wydał negatywną opinię w sprawie demonstracji, dlatego nie wyraża zgody na jej organizację.

– Wydarzenie jest zgłoszone, więc jako miasto możemy podjąć kroki. W pandemii, gdy mamy negatywną opinię sanepidu, zawsze zakazujemy zgromadzeń i do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może policja, nie urząd – dodał polityk.

Swoje stanowisko na temat decyzji prezydenta Warszawy przedstawił Robert Winnicki, lider Konfederacji, który stwierdził, że „Trzaskowski zrobił z siebie idiotę, a Marsz Niepodległości i tak się odbędzie”.

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki zaapelował, by w tym roku powstrzymać się od udziału w marszach organizowanych 11 listopada.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o