Robert Lewandowski sportowcem roku 2020 w Polsce

0
98
fot. Polsat Sport
REKLAMA

Robert Lewandowski wygrał 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca 2020 roku. Drugie miejsce przypadło Idze Świątek, trzecie – Kamilowi Stochowi.

W 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca 2020 roku najlepszy okazał się Robert Lewandowski. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski ma za sobą kapitalne dwanaście miesięcy – z Bayernem Monachium wygrał wszystko, co było możliwe do wygrania, został królem strzelców Bundesligi, Pucharu Niemiec oraz Ligi Mistrzów, a także przez kilka organizacji (w tym przez tę najważniejszą – FIFA) został ogłoszony najlepszym piłkarzem świata.

REKLAMA

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jaki to był rok. Nie tylko pod względem sukcesów sportowych, ale czasów, w jakich się znajdujemy. Wiemy, jak ciężko było nam wrócić do sportu. Rok, który się skończył, dla mnie okazał się wspaniałym, niewiarygodnym. Dla mnie było to niesamowite wygrać tyle trofeów. Wiem jednak, że oczekiwania rosną z każdym wygranym pucharem. Wejść na szczyt to jedno, ale utrzymać się na nim to drugie – powiedział Robert Lewandowski.

Drugą pozycję zajęła Iga Świątek, która bez straty seta zwyciężyła w Roland Garros, stając się pierwszą Polką z triumfem w turnieju wielkoszlemowym. Trzecie miejsce przypadło Kamilowi Stochowi, który jeszcze przed ogłoszeniem marcowego lockdownu w Polsce wygrał turniej Raw Air. Zeszłoroczny triumfator Bartosz Zmarzlik znalazł się na piątym miejscu.

Dla Lewandowskiego to drugi triumf w plebiscycie Przeglądu Sportowego – wcześniej zwyciężył w 2015 roku.

Najlepsza dziesiątka:
1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Iga Świątek (tenis)
3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
5. Bartosz Zmarzlik (żużel)
6. Natalia Maliszewska (short-track)
7. Jan Błachowicz (MMA)
8. Wilfredo Leon (siatkówka)
9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o