Rząd wprowadza narodową kwarantannę. Zakaz przemieszczania się w Sylwestra!

0
1215
fot. Adam Guz
REKLAMA

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił obostrzenia, które będą obowiązywały od 28 grudnia.

– Mamy za sobą blisko dwumiesięczną, wyczerpującą walkę z drugą falą pandemii, która rozpoczęła się w październiku, a apogeum osiągnęła na początku listopada – powiedział Adam Niedzielski. – Niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni. Szczepienia, na które tak bardzo czekamy nie ochronią nas w najbliższym czasie – nawet jeśli rozpoczniemy je w tym roku, to efekt w styczniu czy w lutym jeszcze się nie pojawi – dodał.

REKLAMA

– Widmo trzeciej fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności systemu ochrony zdrowia. Jeśli to widmo się zmaterializuje, to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie.

– Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy narodową kwarantannę – poinformował Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia przekazał, że zamknięte będą galerie handlowe (otwarte w nich mogą być jedynie sklepy spożywcze, sklepy z książkami i prasą, apteki oraz drogerie), stoki narciarskie oraz hotele (również dla osób podróżujących służbowo).

W Sylwestra od godziny 19:00 do 6:00 w Nowy Rok będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.

– Wygrać możemy tylko razem. Każdy, kto będzie wyłamywał się z tych obostrzeń, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za zdrowie swoje, swoich bliskich i osób ze swojego otoczenia – powiedział szef resortu zdrowia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Minister zdrowia zdradza, które klasy mogą wrócić w styczniu do szkół

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o