Strajk Przedsiębiorców. Czy uczniowie mogą wrócić do szkół?

1
271
Strajk Przedsiębiorców. Czy uczniowie mogą wrócić do szkół?
REKLAMA

W weekend swoją działalność wznowiło wiele klubów i dyskotek w Polsce, a powrót w najbliższym czasie zapowiedzieli również właściciele siłowni. Teraz Paweł Tanajno, jeden z liderów Strajku Przedsiębiorców, zachęca rodziców do udziału w akcji „#wracaMY do szkoły”.

„Drodzy rodzice, to dużo prostsze zadanie niż akcja #otwieraMY. Niczym nie ryzykujecie, a rząd oraz szkoła mają prawny obowiązek się dopasować do waszego życzenia. Wystarczy złożyć pismo w szkole, oświadczenia o tym, że dziecko nie może uczyć się w domu. Nie czekając na decyzję szkoły, wysyłasz dziecko i szkoła musi zapewnić komputer i opiekę” – napisał na Facebooku Paweł Tanajno.

REKLAMA

„Rodzice mają chaty grupowe na Messengerze. Możecie ustalić w kilka osób i już jest ekipa dzieciaków w szkole, nikt nie zostanie sam” – dodał.

#wracaMY
Drodzy rodzice to dużo prostsze zadanie niż akcja #otwieraMY. Niczym nie ryzykujecie a rząd oraz szkoła mają…

Opublikowany przez Pawła Jana Tanajnę Czwartek, 21 stycznia 2021

 

„Z tej furtki chętnie korzysta część rodziców, którzy piszą oświadczenia o tym, że dziecko nie może uczyć się w domu. Czasem powodem jest brak komputera lub szybkiego internetu, czasem coś bardziej wymyślnego, jak – niechęć do kontaktu z nowymi technologiami. Przez treść przepisów obowiązujących w tym zakresie dyrektorzy znaleźli się między młotem a kowadłem” – czytamy na stronie Prawo.pl.

To kolejny strajk wobec panujących obostrzeń. W weekend  zostało otwartych wiele klubów i dyskotek, a wkrótce swoją działalność mają wznowić siłownie.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments