Szczepionka na COVID-9. Kiedy pierwsza dostawa do Polski?

0
212
Szczepionka na COVID-9. Kiedy pierwsza dostawa do Polski?
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Pierwsza dostawa szczepionek na COVID-19 do Polski będzie 27 grudnia – poinformował oficjalny profil Kancelarii Premiera.

Przed południem 27 grudnia do Polski trafią pierwsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. Na początek szpitale otrzymają 9750 dawek. Do końca grudnia będzie ich ok. 750 tysięcy, natomiast do końca stycznia – 1.5 miliona.

REKLAMA

– Szczepionka jest światełkiem w tunelu – coraz większym i bardziej pozytywnym. Wkrótce po świętach przystąpimy do Narodowego Programu Szczepień, który będzie największym zadaniem logistycznym, z jakim mierzymy się w dzisiejszych czasach – powiedział we wtorek Mateusz Morawiecki. – Szczepionka będzie przełomem dla zdrowia ludzi, ale też przełomem dla gospodarki. Im szybciej się zaszczepimy, tym szybciej gospodarka wróci do normalności – dodał.

Premier zaznaczył, że szczepienie będzie dobrowolne, jednak zachęca wszystkich do zaszczepienia się. – Im szybciej zwalczymy wirusa, tym szybciej wrócimy do normalności i ochronimy miejsca pracy oraz gospodarkę – powiedział.

– Te święta mogą okazać się punktem zwrotnym. Zadbajmy o to, aby spędzić je w kameralnym gronie rodzinnym. Od naszej odpowiedzialności zależy, czy spędzimy te święta z bliskimi również w kolejnych latach – zaapelował Mateusz Morawiecki.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments