Szef KPRM: Chcemy przyspieszyć szczepienia osób 60+

0
59
Szef KPRM: Chcemy przyspieszyć szczepienia osób 60+
fot. Dawid Zuchowicz
REKLAMA

– Bardzo ważny krótkoterminowy cel – chcemy przede wszystkim przyspieszyć szczepienia osób 60+, żeby były zaszczepione jeszcze w kwietniu. Dlatego apelujemy do punktów szczepień, żeby przesuwały takie osoby z maja na terminy kwietniowe – powiedział Michał Dworczyk.

We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefa KPRM Michała Dworczyka. Tematem konferencji były szczepienia COVID-19.

REKLAMA

– W najbliższych dwóch tygodniach do punktów szczepień w całej Polsce trafi łącznie ponad 2 mln szczepionek. Musimy być bardziej elastyczni i myśleć o sytuacjach, z którymi do tej pory jeszcze się nie spotykaliśmy, czyli nadmiar szczepionek punktowo – przekazał.

– Takie sytuacje jak nadmiar szczepionek punktowo będą miały miejsce, a my będziemy naprzeciw nim wychodzić. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie – dodał.

– Namawiamy wszystkich pacjentów powyżej 60. roku życia, żeby zwracać się do punktu szczepień z pytaniem o możliwość przesunięcia terminu na wcześniej. Jeśli z jakichś powodów będzie to niemożliwe, prosimy o kontakt przez naszą infolinię 989 – powiedział Dworczyk.

Szef kancelarii premiera poinformował, że 12 kwietnia rozpocznie się rejestracja dla osób urodzonych w 1962 roku. – Do 24 kwietnia chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 roku – dodał.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments