Szef KPRM: Do końca marca będziemy mogli zaszczepić 3 mln Polaków

0
65
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Zgodnie z deklaracjami producentów, do końca marca otrzymamy 6 mln dawek, czyli będziemy mogli zaszczepić 3 mln Polaków – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W poniedziałek rząd ogłosił przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 31 stycznia. Zrobił jednak jeden wyjątek – 18 stycznia do szkół wrócą uczniowie klas I-III.

REKLAMA

– Narodowy Program Szczepień wchodzi w bardzo istotną fazę – fazę przygotowania do masowych szczepień. Mamy ponad milion dawek szczepionki dostarczonych do Polski – powiedział Michał Dworczyk. – Zaczynamy trzeci tydzień szczepień. W okresie świąteczno-noworocznym zaszczepionych zostało ok. 50 tys. osób, a w drugim tygodniu 150 tys. osób – co pokazuje, że system Narodowy Program Szczepień staje się coraz bardziej sprawny i wydajny – dodał.

Szef kancelarii premiera poinformował, że do końca tego tygodnia zaszczepionych zostanie 250 tys. osób. Wtedy łącznie zaszczepionych będzie 250 tys. Do końca tego tygodnia zostanie zaszczepionych 250 tys. Polaków. – To są fakty i o tych faktach warto mówić – podkreślił.

– Do 14 stycznia, czyli do najbliższego czwartku, trwa zgłaszanie osób, które są w grupie 0, którzy są szczepieni w szpitalach węzłowych. Ta grupa liczy ok. milion osób. Zakładamy, że zaszczepi się z niej min. 700 tys. osób.

– Pojawiają się informacje, że szczepimy za wolno, nie tak jak trzeba, dlatego przypomnę – najpoważniejszą przeszkodą w tym, żeby szczepić szybciej jest brak szczepionki. Polska przystąpiła do umowy wraz z innymi krajami UE i od tego jesteśmy uzależnieni.

– Zgodnie z deklaracjami producentów, do końca marca otrzymamy 6 mln dawek, czyli będziemy mogli zaszczepić 3 mln Polaków. Niektóre emocjonalne wypowiedzi wprowadzają tylko niepotrzebną niepewność – poinformował.

– 15 stycznia zostanie uruchomiona Centralna Rejestracja Pacjentów, czyli możliwość umawiania terminów szczepień dla seniorów pow. 80 roku życia. Natomiast w dniach 18-22 stycznia zostaną zaszczepieni przez zespoły wyjazdowe mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej – przekazał szef KPRM.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o