Szef KPRM: Tyle osób w Polsce zostanie zaszczepionych do końca marca

0
262
Szef KPRM: Tyle osób zostanie zaszczepionych do końca marca
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Do 31 marca zostanie zaszczepionych 3,1 mln osób w Polsce – poinformował w piątek Michał Dworczyk. Szef KPRM przedstawił również nowe sposoby zapisywania się na szczepienie dla seniorów.

– Dzisiaj rozpoczęła się rejestracja dla seniorów 70 plus – to grupa licząca 2,7 mln osób. Przez pierwsze trzy godziny zapisało się ponad 150 tys. osób. Zainteresowanie jest bardzo duże – przekazał na piątkowej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

REKLAMA

Rząd wprowadził nowe możliwości w kwestii rejestrowania się na szczepienie.

– Żeby ograniczyć problemy w zarejestrowaniu, udostępniliśmy udogodnienia. Każdy, kto usłyszy na infolinii, że w jego miejscowości nie ma już terminów, może zostawić swój pesel i nr telefonu. Jak będą wolne terminy, do tej osoby zadzwoni konsultant – poinformował Michał Dworczyk.

– Kolejne ułatwienie to wysłanie SMS na numer 664 908 556 o treści: SZCZEPIMY SIE. Po wysłaniu SMS, zostanie wysłana prośba o podanie danych, które trafią do systemu i konsultant zadzwoni, gdy będą wolne terminy – dodał.

Szef kancelarii premiera przekazał, że do końca marca zaszczepionych zostanie 3,1 mln pacjentów. „Z uwagi na ograniczenia w dostawach nie będziemy w stanie zaszczepić większej liczby osób w pierwszym kwartale” – powiedział.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments