Twój ból jest mniejszy niż mój

0
198
REKLAMA

Sławomir MentzenGrupa wpływowych PiSowców w kwietniu 2020 roku wzięła udział w uroczystościach na Wawelu, co skończyło się złożeniem doniesienia do prokuratury przez jedną z lewicowych organizacji. To było w trakcie pierwszego lockdownu, kiedy to dziarscy policjanci rzucali się na rowerzystów i klientów myjni samochodowych, gdy policjanci uważali, że wymiana opon na letnie nie jest wystarczającym powodem do wyjścia z domu, gdy zamykano lasy, fryzjerów i kosmetyczki.

Wtedy to ból Jarosława Kaczyńskiego okazał się większy niż ból zwykłego Polaka, a ludzie mieli nadzieję, że już za dwa tygodnie będzie po wirusie, jeżeli tylko wszyscy się zamaskują, zaczną zamawiać pizzę na dowóz, porzucą swoją edukację i będą omijali lekarzy.
 
Niezależna i apolityczna prokuratura oczywiście nie zamierzała tematu podjąć. Gdy przedsiębiorca otwiera swoją firmę, to ma mu według prokuratury grozić 8 lat za “sprowadzeniem powszechnego niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób”. Ale gdy obostrzenia łamie przedstawiciel naszej elity, to wszystko jest w porządku, w końcu złego diabli nie biorą, wirus im niegroźny. Sprawa w końcu trafiła do sądu, który, i tu się robi śmiesznie, orzekł, że przepisy, na podstawie których wprowadzono obostrzenia, były niekonstytucyjne, więc nie można za ich nieprzestrzeganie karać ludzi te przepisy wprowadzających.
 
Widzicie jakie to proste? Jeżeli wprowadzi się nielegalne przepisy, to potem można ich legalnie nie przestrzegać, bo… są nielegalne.
Emilewicz z Prezydentem mogą sobie jeździć na narty, Morawiecki siedzieć w kinie bez maseczki a Kaczyński może bez żadnego trybu wszystko. W tym samym czasie, restauratorzy, hotelarze, branża weselna i eventowa mają się zamknąć. Uniwersytety, szkoły i urzędy mają udawać, że pracują. Sklepy w galeriach mają co jakiś czas się zamykać. Bo prokuratura zarzuci im sprowadzenie powszechnego niebezpieczeństwa i zagrozi ośmioma latami odsiadki.
Na podstawie niekonstytucyjnych przepisów, które rządzący sami olewają, kiedy tylko mogą. Stan XD trwa i trwa mać.
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments