Wielkanoc spędzimy w domach? Minister zdrowia zabrał głos

0
2191
Godzina policyjna podczas świąt? Minister zdrowia zabrał głos
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu – powiedział w Porannej rozmowie RMF FM Adam Niedzielski.

– Wszelkie plany i długoterminowe zapowiedzi, które przedstawialiśmy, niestety się nie sprawdzają. Mówię tutaj o takim podejściu kryterialnym, bo w listopadzie czy grudniu w zasadzie mówiliśmy o tym, że będziemy mieli konkretny próg dotyczący liczby zachorowań – powiedział szef resortu zdrowia.

REKLAMA

– To niestety się nie sprawdza, bo jest o wiele więcej parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę, takich jak sytuacja dookoła – dodał.

Niedzielski zapytany, dlaczego dopiero teraz zdecydowano się na wprowadzenie zakazu zakrywania ust i nosa przyłbicą, odpowiedział: – Być może rzeczywiście wcześniej trzeba było to wprowadzić.

Minister zdrowia przyznał, że „bardzo chciałby, żeby po Wielkanocy dzieci poszły do szkoły”. – To jest taki mój cel i moja orientacja, moje oczekiwania. Rzeczywistość pokaże, gdzie będziemy w sensie rozwoju pandemii na koniec marca i to będzie wyznacznik – powiedział.

– Dzienne liczby zakażeń mogą być powyżej 15-16 tysięcy. Szczyt zachorowań pod koniec marca – przekazał.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments