Wkrótce otwarcie galerii handlowych? Rząd planuje zluzowanie obostrzeń

0
2377
Wkrótce otwarcie galerii handlowych? Rząd planuje zluzowanie obostrzeń
fot. Michael Weidemann
REKLAMA

Rząd planuje, aby luzowanie obostrzeń rozpoczęło się od otwarcia sklepów w galeriach handlowych – poinformowało RMF FM. Niewykluczone, że dojdzie do tego 1 lutego.

Według informacji dziennikarzy RMF FM rząd myśli o zluzowaniu obostrzeń. Jeżeli sytuacja związana z liczbą zakażeń koronawirusem nie pogorszy się, to 1 lutego powinniśmy spodziewać się otwarcia galerii handlowych.

REKLAMA

– Jeżeli nadal będzie ta tendencja, że będziemy mieli mniej zakażeń lub tyle samo, na pewno nie więcej, to zaczniemy proponować rozluźnienie rygorów – powiedział na antenie Polsatu News prof. Andrzej Horban.

Na ponowne otwarcie siłowni i restauracji będzie musieli najpewniej jeszcze poczekać. Kilkanaście dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski mówił: – Jeżeli miałbym dokonywać hierarchii elementów, które będą otwierane, to siłownie i restauracje są raczej na końcu tej listy.

W poniedziałek rząd zdecydował o przedłużeniu panujących obostrzeń do 31 stycznia. Jednym wyjątkiem są uczniowie klas I-III, którzy 18 stycznia wrócą do szkół.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o