Zmiany w egzaminach. Co czeka maturzystów i ósmoklasistów?

0
493
Zmiany w egzaminach. Co czeka maturzystów i ósmoklasistów?
fot. Ministerstwo Edukacji Narodowej
REKLAMA

– Pracujemy nad zmianą formuły egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2020/2021 – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co czeka maturzystów i ósmoklasistów?

– Polska jest jednym z pierwszych krajów, który określił zasady przeprowadzania egzaminów w roku szkolnym 2020/2021 – napisało w czwartek na Twitterze Ministerstwo Edukacji Narodowej, przedstawiając harmonogram prac.

REKLAMA

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że uczniowie ósmej klasy, przygotowujący się do egzaminu z języka polskiego, będą mieli do opanowania mniej lektur obowiązkowych, a na samym egzaminie będą obowiązywały tylko dwie formy wypowiedzi – rozprawka lub opowiadanie. W arkuszu będzie mniej zadań, a czas na ich rozwiązanie będzie wynosił 120 minut. Wypracowanie będzie na podstawie wybranej przez ucznia lektury – bez obowiązku wskazywania której.

Egzamin z matematyki będzie trwał 100 minut i zawarte w nim będzie mniej zadań otwartych.

Jeśli chodzi o egzamin z języka obcego nowożytnego, będzie on nieco łatwiejszy niż w poprzednich latach, a pełny czas na jego napisanie będzie wynosił 90 minut.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło również plan odnośnie matury. Zrezygnowano z obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym jako warunku zdania całego egzaminu maturalnego.

Arkusz na egzaminie z matematyki będzie zawierał mniej zadań, a cały egzamin będzie trwał 170 minut.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o