Strona główna Tagi Prędkość

Tag: prędkość

Zatrważające wyniki policyjnej kontroli

0
Funkcjonariusze „drogówki” przeprowadzili 108 kontroli. Zatrzymano 93 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, dwunastu z nich utraciło prawa jazdy.

Jazda na sankach z prędkością 155km/h [WIDEO]

0
Nadeszła zima. Są w Polsce miejsca gdzie spadł już pierwszy śnieg, a to zawsze kojarzy się z zabawą, lepieniem bałwana, czy jazdą na sankach....

Pirat drogowy w spódnicy

Mieszkanka Krakowa pędziła 112 km/h na alei Jana Pawła II w Tarnowie.Tarnowscy policjanci zatrzymali pędzące aleją Jana Pawła II audi. Za kierownicą siedziała kobieta,...

Działania „prędkość”

27 lutego 2020 roku Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami...

Tu nie powinno być „pułapki” na kierowców?

0
Najwyższa Izba Kontroli jest zdania, że Odcinkowy Pomiar Prędkości (OPP) umiejscowiony na tarnowskiej obwodnicy jest nietrafioną lokalizacją. Zdaniem NIK, nie występowało i nie występuje tam aż tak duże zagrożenie poważnymi wypadkami, by montować kosztowne urządzenia.

Jak zmusić do zdjęcia nogi z gazu?

Bardzo wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących limitów prędkości. Jak skłonić ich do ostrożniejszej jazdy w mieście? Można… usunąć białe linie oddzielające od siebie pasy ruchu na jezdni albo optycznie zwęzić drogę. Okazuje się, że dzięki nim większość kierowców zdejmuje nogę z gazu, co może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

Jak szybko po Tarnowie?

0
Spowodowane miejskimi remontami uliczne korki znacznie spowalniają jazdę po Tarnowie. Kierowcy narzekają, że czasem jadą 3 km na godzinę. Ale nie brakuje kierowców, którzy poza modernizowanymi odcinkami dróg rozpędzają się nawet do 120 kilometrów.

Wariaci jeżdżą po naszych ulicach

Niebezpieczna prędkość, nieodpowiedzialne manewry, głupie popisy, nagminne łamanie przepisów – to częsty obraz na naszych ulicach. Nawet policjanci z drogówki przyznają, że wariatów za kierownicą na drogach przybywa. A ludzie się boją…

Do 30 km/h? To działa!

Rośnie popularność stref „Tempo 30” w miastach zarówno na świecie, jak i w Polsce, bo statystyki pokazują ich dużą efektywność. Miasta odnotowują spadki liczby wypadków od 10 do ponad 40%. Strefy te coraz częściej lokalizowane są nie tylko na terenach osiedlowych, ale także w centrach miast, np. w Poznaniu, Krakowie, Opolu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku czy Szczecinie.

Wolniej na skrzyżowaniu!

Skrzyżowania to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc dla kierowców. Dochodzi na nich średnio rocznie do około 10 tysięcy wypadków, co stanowi ponad 30% wszystkich wypadków drogowych w Polsce.

Kierowcy boją się radaru – atrapy

0
Jedyny w woj. małopolskim Odcinkowy Pomiar Prędkości (OPP), usytuowany przy południowej obwodnicy tarnowskiej, ciągle nie działa. Nie wiadomo nawet, kiedy zacznie działać, ale – jak się okazuje – jest dobrym straszakiem na kierowców. Straszy skutecznie do tego stopnia, że większość z nich zwalnia do prędkości aż dwa razy mniejszej od dopuszczalnej w tym miejscu.

Po gazie, bo nie ma fotoradarów…

Instytut Transportu Samochodowego (ITS) przeprowadził niedawno badania, z których wynika, że aż 73 proc. kierowców przekracza dopuszczalną prędkość w miejscach, w których do końca 2015 r. funkcjonowały fotoradary straży miejskiej. W czasie pracy wybranych urządzeń rejestrowano średnio 218 przypadków wykroczeń dziennie.

Kary za nadmierną prędkość nie działają?

0
W minionym roku weszły w życie nowe przepisy o ruchu drogowym, które znacznie zaostrzyły kary wobec piratów drogowych. Za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym można stracić prawo jazdy. Surowsze kary wprowadzono również za jazdę na podwójnym gazie. Czy tarnowscy kierowcy w obydwu przypadkach zastopowali…?

Perspektywa utraty „prawka” = mniejsza prędkość

Zmiany w przepisach wprowadzające wyższe kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości zdały egzamin. Sama świadomość możliwości utraty prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o 50 km/h powoduje, że kierowcy zdejmują nogę z gazu.

Deszczowa jazda

Jesień charakteryzuje się największą liczbą dni deszczowych ze wszystkich okresów w roku. Kierowcy w tym czasie powinni zwracać szczególną uwagę na to, aby dostosować prędkość i sposób prowadzenia pojazdu do warunków panujących na drodze. Jazda po mokrej nawierzchni wymaga od kierowców więcej ostrożności i umiejętności.

Noga z gazu, bo…

0
Szybka jazda to nie przelewki, zwłaszcza od maja, kiedy zaostrzono kary za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Od tego czasu 73 tarnowskich kierowców straciło prawo jazdy. Rekordziści przekroczyli limit o blisko 90 km/h.

Stracisz „prawko” za szybkość?

Polacy lubią szybką jazdę samochodem. Pojawił się pomysł, żeby kierowcom, którzy zdecydowanie przekroczyli prędkość, policjanci odbierali prawo jazdy od razu podczas zatrzymania. I to na trzy miesiące. Już słychać głosy, że byłaby to zbyt surowa kara. Co innego można by zatem zrobić, aby zmniejszyć liczbę osób zbyt szybko poruszających się po naszych drogach?

Jaka prędkość na Ablewicza?

0
Pan Witold nie zgadza się, aby kierowcy, wśród których wielu ma pojazdy z rejestracjami podkarpackimi, szukający skrótu i omijający zatłoczoną ul. Jana Pawła II, wjeżdżali z dużą szybkością na uliczki osiedla Zielonego.

Co trzeba wiedzieć o fotoradarach?

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zapowiada, że do końca 2014 roku powstanie 100 nowych fotoradarów stacjonarnych, około 29 miejsc odcinkowego pomiaru prędkości oraz 20 fotoradarów łapiących na czerwonym świetle. Warto wiedzieć, jak to wszystko działa.

Młodość, brawura, bezmyślność i… tragedia

0
Każdego roku w Tarnowie i okolicznych miejscowościach rozbijają się auta wypełnione nastolatkami wracającymi z imprez. W ostatnich dwóch latach w wypadkach zginęło czterech młodych kierowców, a ponad 100 osób zostało rannych. Czy istnieje sposób na młodzieńczą brawurę?
REKLAMA