Andrzej Duda i nurkowanie w szambie.

4
1957
Sebastian
Pan Sebastian i jego pojazd. Czy rzeczywiście takie hasła to obraza?

Policja w Gdańsku zatrzymała Pana Sebastiana pod zarzutem obrazy Prezydenta Andrzeja Dudy.  Zatrzymali do kontroli prawidłowo poruszający się po drodze publicznej samochód, którym Pan Sebastian jechał wraz ze znajomym. Na zadane Policji pytanie o powód zatrzymania, Policjantka odpowiedziała, że chodzi o obrazę Prezydenta Andrzeja Dudy.

REKLAMA

Dosłownie po chwili od zatrzymania pojazdu Pana Sebastiana, na miejsce podjechali Policjanci kryminalni, których autor nagrania w swojej relacji nazwał „Policją pisowską”. Początkowo Policjantka twierdziła, że nie dokonuje zatrzymania kierowcy ale wbrew tym zapewnieniom, Pan Sebastian trafił do aresztu.

W tym miejscu warto wspomnieć o rzekomej obrazie Prezydenta Andrzeja Dudy. Autor całego zamieszania okleił swój samochód pewnymi hasłami lub raczej deklaracjami wyborczymi. Największy i najbardziej widoczny napis brzmi: „Wolę w szambie zanurkować  niż na Dudę zagłosować!”. Drugi, krótszy: „2020 WY PAD”. Znajduje się tam jeszcze hasło: „PiS stop”.

Ciężko uznać te napisy za fajne i miłe ale nie jest to powód do zatrzymywania kogokolwiek. Pan Sebastian twierdzi, że ma pełne prawo do wyrażania swojej opinii ponieważ dotyczy ona kandydata na Prezydenta a nie Prezydenta. Dodatkowo dziwi się, że wywołał taką reakcję, ponieważ te napisy w żaden sposób nie obrażają Prezydenta Andrzeja Dudy.

Nas osobiście zastanawia jedno, czy gdyby te napisy dotyczyły na przykład Pana Biedronia, czy jakikolwiek Policjant by zareagował w obronie jego imienia? 

Jak informuje na swoim Twitterze posłanka PO Agnieszka Pomaska: „Pan Sebastian szczęśliwie już na wolności, ale zostaną mu postawione zarzuty publicznego znieważenia prezydenta Dudy. Grożą mu 3 lata więzienia. Nadgorliwość służb w tej sprawie to kolejny powód, by zakończyć trwanie tej władzy. Pan Sebastian otrzyma od nas pomoc prawną”.

4
Dodaj komentarz

3 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
4 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Mariusz

Jak Duda obraza Trzaskowskiego wyzywajac go od niezrównowazonych to jest OK? PISiory zacznijcie sami myslec, a nie zeby wam tak mózg ktos prał. Moze jestescie sprzedajne su.i i za 13 emeryture czy 500 sprzedalibyscie serce własnej matki prezesowi.

Lubicz

Jak można obrazić kogoś bez honoru

Jackal

Bardzo dobra reakcja policji