Jak wybierano Miss Tarnowa

0
119
miss-tarnowa2013
REKLAMA

Jednak zanim najpiękniejsze dziewczyny ubrały korony, w Galerii Tarnovia przeprowadzono eliminacje do konkursu Miss Polonia Tarnowa i Miss Nastolatek Tarnowa. Kandydatki wzięły udział w warsztatach stylu, które poprowadził Konrad Fado, zasad ładnego chodzenia uczyła uczestniczka Finału Miss Polonia 2012, Paulina Mróz, zajęcia z pozowania miał Andrzej Tylko, natomiast o dobrej autoprezentacji mówiła Anna Niczyporuk. Podczas warsztatów wyłoniono 12 finalistek w każdym konkursie.
Gala finałowa rozpoczęła się już wczesnym popołudniem. W różnych częściach handlowego pasażu Galerii Tarnovia ustawiono dwie sceny z przystrojonymi wybiegami. Na jednym prezentowały się kandydatki do tytułu Miss Polonia Tarnowa, a na drugim publiczność mogła oglądać 12 nastolatek walczących o miano najpiękniejszej. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje: zwolennicy mody mogli podziwiać uczestniczki konkursu w pięknych sukniach ślubnych, najbardziej trendy kostiumach kąpielowych czy codziennych ubraniach pochodzących z najnowszych kolekcji firm, które mają swoje butiki w galerii. Kandydatki do tytułu najpiękniejszej prezentowały również najmodniejsze w tym sezonie buty, torebki i okulary.
Imprezę prowadził aktor Grzegorz Janiszewski, który w przerwach między pokazami mody rozmawiał z obecną Miss Polonia 2012, Pauliną Krupińską. Najpiękniejsza Polka wyznała, że od dziewięciu lat pracuje jako modelka, jednak zajęcie to znacznie różni się od uczestnictwa w Miss Polonia. O udziale w konkursie marzyła od dziecka, a w sukcesie pomógł jej fakt, że na scenie czy wybiegu czuje się swobodnie, nie narzeka na stres i tremę. Paulina Krupińska wyznała publiczności, że uwielbia jeździć na rowerze, a we wszelkich poczynaniach wspierają ją rodzice.miss-temi
Wybory najpiękniejszej tarnowianki odbywają się w Galerii Tarnovia już od trzech lat, ale zainteresowanie konkursem jest zawsze ogromne. Tak również było i w ostatnią sobotę, kiedy wokół scen i wybiegów zgromadzili się tarnowianie różnej płci i w rozmaitym wieku, począwszy od kilkuletnich dzieci po statecznych panów po sześćdziesiątce. Nie zabrakło także rodzin, znajomych i przyjaciół kandydatek, wspierających ich występy gorącymi brawami. Przez cały czas można było oddawać głosy na najpiękniejsze dziewczyny. Dla zgromadzonej publiczności zagrali członkowie zespołu Sayes – uczestnicy polsatowskiego programu Must Be the Music, którzy już za dwa tygodnie wystąpią w telewizyjnym finale.
Kandydatki do tytułu miss prezentujące się na obu scenach oceniało specjalnie powołane jury, w którym zasiadali m.in. Rafał Balawejder, dyrektor Tarnowskiego Teatru, Tadeusz Bałchanowski, redaktor naczelny TEMI, Piotr Bernacki, artysta fotografik, Zbigniew Krużel z Tarnowskiego Centrum Kultury oraz muzyk rockowy Jerzy Durał. Gremium wspierała swoją obecnością Paulina Krupińska. Wybór najpiękniejszej z pewnością nie należał do łatwych, bo jury podliczało swoje głosy przez pół godziny.
Koronę Miss Polonia Tarnowa założyła Adrianna Mazur, Tytuł pierwszej wicemiss przyznano Małgorzacie Juwie, a drugą wicemiss została Faustyna Kozioł. Publiczność wybrała na swoją miss Wiolettę Bojdo, tytuł Miss Facebooka wywalczyła Daniela Burda, a Miss tygodnika TEMI została Agnieszka Mikrut. Najpiękniejszą wśród nastolatek okazała się Ewa Ślęzak. Zwyciężczyni konkursu odjechała z Tarnowa skuterem, innym najpiękniejszym ufundowano kursy językowe, udział w urodowych metamorfozach, zabiegi w gabinetach odnowy, wartościowe bony upominkowe i kosmetyki.
Nowa Miss Tarnowa, Adrianna Mazur, ma osiemnaście lat i pochodzi z Mielca.
– Wynik konkursu bardzo mnie zaskoczył, bo myślałam, że wygra jednak dziewczyna z Tarnowa – mówi. O wyborach dowiedziała się z radia i postanowiła się zgłosić, zwłaszcza że bardzo namawiał ją do tego jej chłopak, Kuba. Zwyciężczyni tarnowskiego finału uczestniczyła już w innych konkursach piękności, np. dwa lata temu została Miss Mielca. Na co dzień uczy się w klasie językowej w III Liceum Ogólnokształcącym w swoim rodzinnym mieście. Za rok zdaje maturę, a w przyszłości chciałaby założyć własną agencję modelek i organizować konkursy piękności. – Ostatnio w Tarnowie bywam częściej, ale wcześniej też mi się zdarzało – śmieje się nowa miss. – Będę starała się jak najlepiej reprezentować to miasto.
Już w lipcu Adrianna z dwiema innymi uczestniczkami tarnowskiej gali pojedzie do Zakopanego, by wziąć udział w konkursie Miss Polonia Małopolski.

REKLAMA

 

{gallery slider=boxplus.carousel}miss-polonia-2013{/gallery}

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o