REKLAMA

Czy szczepionka na koronawirusa może w konsekwencji zmienić płeć człowieka? Czy mężczyznom zacznie zanikać zarost, a kobietom zacznie rosnąć broda? Bzdura? To mało powiedziane, ale część antyszczepionkowców używała i nadal używa argumentów na tym poziomie, by przekonać ludzi, że nowy preparat przeciwko covid-19 może okazać się dla nich bardzo szkodliwy. To, czy powielane bzdury wygrają z faktami i rzeczywistością, jeszcze nie wiadomo. Wynik tego pojedynku nie jest przesądzony.

Znajomy, który boi się szczepionki na covid-19, przesłał mi niedawno filmik, w którym jakieś osoby, jakieś „autorytety” straszą fatalnymi skutkami szczepień. Trudno ocenić, jak jeszcze duża część ludzi daje wiarę tego rodzaju doniesieniom. W Polsce chętnych do przyjęcia szczepionki jest coraz więcej, lecz dzisiaj nie wiadomo, czy wystarczająco dużo, aby w najbliższej przyszłości społeczeństwo nabrało odporności zbiorowej.
Jeśli chcielibyśmy stworzyć listę superbzdur, a może wręcz idiotyzmów, kolportowanych na temat szczepionki przeciwko koronawirusowi, trudno byłoby ocenić, które z nich są największe. Czy te o niebezpieczeństwie zmiany płci? Być może, ale nie jest to pewne.
Wszystko, rzecz jasna, rozpoczęło się od podważania faktu o istnieniu na świecie koronawirusa. W sprawie pandemii, która miała być wymyślona przez jakąś nieokreśloną, wpływową grupę decydentów, aby mogła przejąć kontrolę nad światem, funkcjonują odrębne teorie spiskowe. To bolszewicka neożydokomuna, która swoje centrum zarządzania ulokowała w USA, rwie się do przejęcia władzy nad światem – twierdzą autorzy teorii spiskowej.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments