Z Tarnowa na światowe wybiegi

0
290
Oliwia-Sawczak
REKLAMA

Najpierw były marzenia…
„The Look Of The Year” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla modelek, którego pierwsza edycja odbyła się już w 1983 roku. Jego celem jest wypromowanie nowych twarzy w świecie modelingu. Laureatka konkursu ma zapewniony kontrakt z renomowaną agencją modelek. Konkurs był dla wielu dziewcząt początkiem wspaniałej kariery. Zwyciężczynie polskiej edycji świetnie radzą sobie na wybiegach, pracując dla największych międzynarodowych agencji.
Do tegorocznego konkursu przystąpiło 1 200 dziewcząt, dwie tarnowianki – Oliwia Sawczak i Marcelina Latocha – dotarły do finałowej piętnastki. Wszyscy trzymali kciuki i głosowali, śląc sms‑y. Obie dziewczyny uczą się w klasach hotelarskich technikum Zespołu Szkół Ekonomiczno‑Ogrodniczych w Tarnowie i obie wiążą swoją przyszłość z modelingiem.
Dziewiętnastoletnia Marcelina Latocha mieszka w podtarnowskiej Pleśnej, ma już kilka wyróżnień zdobytych w konkursach piękności, w tym m.in. tytuł I wicemiss nastolatek 2013 w Tarnowie, często prezentuje ubiory podczas pokazów. Drogę do finałowej piętnastki „The Look Of The Year” utorował jej casting w tarnowskiej Galerii Gemini, gdzie zdobyła wyróżnienie. Do konkursowych występów przygotowywała się bardzo solidnie, sporo pracując nad sylwetką.
– Dużo ćwiczyłam w siłowni pod okiem trenera i rygorystycznie przestrzegałam diety – przyznaje.
Marcelina interesuje się modelingiem od trzech lat, kiedy poszła zrobić sobie pierwsze profesjonalne zdjęcia.
– Spodobało mi się, założyłam stronę internetową, rozwijając własne portfolio – opowiada. Za tydzień jedzie do Londynu, by u jednego z tamtejszych fotografów uczestniczyć w sesji zdjęciowej. Marzy o profesjonalnym modelingu w wersji foto i prezentacji pięknych sukni Violi Piekut.
– Po ostatnim konkursie mam sporo propozycji występów w pokazach – przyznaje.
A jak modelingowe plany nastolatki traktuje najbliższa rodzina?
– Rodzice są ze mnie dumni i popierają to, co robię – zaznacza dziewczyna.
Jednak w tym roku Marcelina będzie musiała poświęcić trochę więcej czasu również nauce, bo za kilka miesięcy zdaje maturę. Co dalej?
– Jeszcze się nad tym nie zastanawiałam. Raczej nie wybiorę studiów, może studium, np. ratownictwo medyczne – mówi.

REKLAMA

Piłka i moda
Oliwia Sawczak dostała się do czołowej piątki najpiękniejszych dziewcząt „The Look Of The Year” i o mały włos nie wygrała konkursu – otrzymała wysokie oceny jury, ale o ostatecznym wyniku zadecydowało głosowanie sms‑owe.
Oliwia ma osiemnaście lat, mieszka w Tarnowie i chodzi do trzeciej klasy technikum hotelarskiego. Od szkoły podstawowej trenuje siatkówkę, obecnie jest siatkarką trzecioligowej drużyny UKS Jedynka Tarnów. Do konkursu „The Look Of The Year” zgłosiła się podczas castingu on‑line, dostała się do półfinału, a później do finałowej piętnastki.Marcelina-Latocha
– Modeling podobał mi się chyba od zawsze. Gdy byłam małą dziewczynką, brałam szpilki i ubrania mamy, przebierałam się, robiłam makijaż. Uwielbiałam to – uśmiecha się. Jednak nie miała odwagi, by uczestniczyć w castingach, dopiero niedawno przekonały ją do tego przyjaciółki.
– Strasznie się cieszę, że wzięłam udział w konkursie – podkreśla. – Podczas tygodniowego zgrupowania przed finałem miałyśmy treningi, uczyłyśmy się choreografii. Na finał przyjechała moja mama i brat z dziewczyną. Od wszystkich miałam wielkie wsparcie, a po konkursie gratulowali mi przyjaciele ze szkoły i dziewczyny z klubu siatkarskiego. Byłam naprawdę pod wrażeniem, zwłaszcza że nie przypuszczałam, że uda mi się tak daleko dojść i dostać się do finałowej piątki. Miło mnie to zaskoczyło.
Za rok Oliwia zdaje maturę, chciałaby studiować języki obce, najprawdopodobniej angielski, a może psychologię lub turystykę. Czy udział w „The Look Of The Year” coś zmieni w jej życiu?
– Oliwia na pewno nie jest tuzinkowa, to fascynująca dziewczyna, bardzo zakochana w siatkówce. Często bierze udział w akcjach charytatywnych, zbiera datki na różne społeczne cele. W jednym tygodniu widziałem ją aż w trzech sklepach, gdzie pakowała sprawunki klientom i prosiła o datki – opowiada Piotr Górnikiewicz, prezes UKS Jedynka Tarnów. – Nie wiemy, jaką przyszłość wybierze. Czy pożegna się z siatkówką? Na pewno będzie mile widziana w drugoligowej drużynie seniorek.
Oliwia nie chce zrezygnować z siatkówki, którą ma zamiar nadal trenować, ale obecnie bardziej skłania się ku modelingowi.
– Doszłam tak daleko w konkursie, dostałam wielką szansę i chcę ją jak najlepiej wykorzystać – tłumaczy.
Oliwia podpisała już z agencją kontrakt, który gwarantuje jej uczestnictwo w krajowych pokazach mody.
Czy dziewczyny z Tarnowa mają szanse na zaistnieje w profesjonalnym modelingu? Andrzej Tylko z tarnowskiej agencji artystycznej „Studio” uważa, że Oliwia i Marcelina ładnie prezentowały się w konkursie i osiągnęły spory sukces.
– Istnieje szansa, że obie zaistnieją w modelingu, choć będzie to zależeć od ich pracowitości i wytrwałości oraz tego, jak bardzo będą uparte w dążeniu do celu – zauważa.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments