Akademia dla małych piłkarzy

0
70
REKLAMA

Trenerzy stosują indywidualny tryb pracy, a poziom pracy i treningów dopasowany jest do wieku dzieci. W sezonie wiosennym i letnim zajęcia odbywają się na miejscowym orliku, w zimie akademia korzysta z gościnności Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2. Szkółka ma teraz 40 podopiecznych.
– Pracujemy w dwóch grupach wiekowych –przedszkolaków i żaków – mówi jeden z założycieli szkółki, Radosław Szewczyk. – Mamy wykwalifikowanych trenerów, którzy doskonale znają specyfikę pracy z dziećmi, główne motto  zajęć brzmi: wszyscy jesteśmy piłkarzami, najważniejsze, że sprawiają one maluchom wielką frajdę, dobrze się bawią i realizują swoje dziecięce marzenia.
Radosław Szewczyk dodaje, że akademia czerpie inspiracje z zachodnioeuropejskich federacji piłkarskich, a plany szkoleniowe zaczerpnięte są od niemieckiego związku piłki nożnej, gdzie trenerzy z Brzeska przeszli kursy.
Zajęcia w szkółce piłkarskiej wcale od piłki się nie zaczynają, na początek trenerzy kładą nacisk na wszechstronne szkolenie ruchu, maluchy skaczą, biegają, także po torach z przeszkodami. Poprawia to sprawność, a jednocześnie kształci estetykę ruchu. Czas na zajęcia z piłką przychodzi znacznie później, przy czym są to zabawy i gry zespołowe, które przyczyniają się do integracji grupy, a dzieci uczą się do siebie szacunku i zaufania. Dopiero po przejściu kolejnych etapów szkolenia dzieci uczą się podawać piłkę, strzelać do bramki i prowadzić piłkę przy nodze.
– Zajęcia z piłką są najważniejsze, ale nie możemy tylko na tym poprzestać – dopowiada Radosław Szewczyk. – W tym roku nasi podopieczni będą mieć zajęcia z instruktorem aerobiku i judo. Są to dziedziny uprawiane w każdej profesjonalnej szkółce piłkarskiej, które wpływają na koordynację i estetykę ruchu. Dzieci chodzą na basen, w zimie będą się uczyć jeździć na nartach, planujemy, że w przyszłym roku będą także brać udział w obozach piłkarskich. Jestem świadomy tego, że nie wszyscy będą mistrzami piłki, równie ważne jest to, że od dziecka są zorientowani na sport i na pewno zostaną jego pasjonatami, i aktywnie spędzać będą czas.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments