Autostrada coraz dłuższa…

0
76
nowa-autostrada
REKLAMA

Z Tarnowa do Dębicy ciągle podróżuje się jeszcze starą „czwórką”, ale potem można pojechać 37-kilometrowym nowym odcinkiem A4, zbudowanym przez rzeszowski oddział GDDKiA. W tym celu w Zawadzie za Dębicą należy skręcić na drogę powiatową w kierunku Pustyni, która doprowadza do nowego ronda, a potem z węzła Dębica Wschód można już ruszyć prosto na Rzeszów. Przy zachowaniu prędkości autostradowej podróż ta trwa teraz 20 minut.
Wspomniany odcinek był już gotowy… od roku. Jazda nim była jednak niemożliwa ze względu na nieukończone węzły w Dębicy i Rzeszowie. Dopiero teraz udało się zakończyć budowę obu newralgicznych punktów i samochody wreszcie ruszyły nową trasą. Koszt inwestycji wniósł 1,4 mld zł.
W Rzeszowie można zjechać na drogi DK9 oraz DK 19. Powrót na starą „czwórkę” jest możliwy w Sędziszowie Małopolskim.
W budowie ciągle pozostaje 35-kilometrowy odcinek A4 z Tarnowa do Dębicy. Droga ta, jak zresztą cała A4, miała być  gotowa w 2012 roku przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Opóźnienie wynikło z powodu konfliktu między inwestorem i wykonawcami – nieporozumienia dotyczyły wysokości zapłaty za roboty i terminów realizacji zadań. Kontrakt został zerwany, sprawa trafiła do sądu. Na początku tego roku GDDKiA rozstrzygnęła nowy przetarg na wykonanie prac i na plac budowy między Tarnowem Krzyżem a Dębicą weszło konsorcjum firm Heilit – Woerner Budowlana i Budimex. Nowi wykonawcy prace zaczęli od dokończenia budowy węzła Dębica Wschód.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments