Awantura o tuchowski szpital

0
31
REKLAMA

Radni i parlamentarzyści PiS nadal uważają, że nie powinno się sprzedawać tuchowskiego szpitala. – Starosta nie dotrzymał słowa, bo mówił, że należność za nieruchomości wpłacona zostanie w dwóch ratach, a teraz okazuje się, że będzie sześć rat. To oznacza, że po wpłaceniu pierwszej raty wynoszącej 3 mln zł  spółka do kasy powiatu wpłacać będzie taką kwotę, którą i tak by płaciła jako czynsz z dzierżawy. Dlatego wszystkie aspekty związane ze sprzedażą należy na spokojnie raz jeszcze przeanalizować – argumentował radny Roman Łucarz.
Do wprowadzenia uchwały o zablokowaniu sprzedaży pod obrady rady powiatu tarnowskiego zabrakło czterech głosów, ale w momencie dyskusji nad wnioskiem radnych PiS szpital już był sprzedany, bo tuż przed sesją władze starostwa zawarły u notariusza w tej sprawie umowę przedwstępną z Centrum Zdrowia Tuchów. – Dlaczego rządzącym powiatem się tak spieszy? Dlaczego wcześniej nie pokazali nam umowy, której podobno nawet prawnik powiatu nie widział – pytają radni Tomasz Stelmach i Jacek Hudyma.
Starosta Mieczysław Kras tłumaczy, że radni mogli zobaczyć wcześniej wzór umowy, ale o nią nie pytali, natomiast podpisy złożone zostały przed sesją, bo wtedy notariusz miał wolny termin. – Ustaliliśmy go znacznie wcześniej – przekonuje starosta. – Na rozbiciu płatności na raty powiat nie straci, gdyż co roku będą odpowiednio powiększane o oprocentowanie i stopień inflacji.
PiS nie dość, że przegrywa kolejny bój o zablokowanie sprzedaży, to jeszcze traci kolejnych radnych. Mimo obowiązywania partyjnej dyscypliny trzech radnych nie poparło wniosku o wprowadzenie pod obrady unieważnienia poprzedniej uchwały o sprzedaży szpitala. Zbigniew Cieślikowski – podobnie jak wcześniej starosta Kras i członek zarządu powiatu Marek Słowik – zostanie prawdopodobnie wykluczony z PiS, dwóch pozostałych radnych jest bezpartyjnych, więc mogą być tylko wykluczeni z klubu PiS.
Prezes Zarządu Okręgowego PiS w Tarnowie, poseł Edward Czesak powiedział nam, że sprawa zachowania ich radnych na ostatniej sesji rady powiatu zostanie rozpatrzona na początku października. – Wnioski zostaną wyciągnięte, bo nie może być tak, że nasi radni nie dostosowują się do wcześniej podjętych ustaleń. Trzeba na nowo zorganizować klub PiS w radzie powiatu tarnowskiego – stwierdził poseł Czesak.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o