Bacówka w Jamnej – reaktywacja

0
224
bacowka3
REKLAMA

– Docierały do nas obawy, że ta nieruchomość zamienić się może w prywatną rezydencję, tymczasem wszystko wskazuje na to, że mamy odpowiedzialnego inwestora. Jesteśmy dobrej myśli co do przyszłości bacówki, w czym utwierdzają nas zapowiedzi nowych właścicieli. Mogą oni liczyć na wsparcie gminy w planach przywracania temu miejscu funkcji turystyczno-rekreacyjnych – oznajmił Janusz Krzyżak, sekretarz miasta i gminy Zakliczyn.
W ubiegłym roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zrezygnował z kosztownego utrzymywania i dzierżawienia bacówki. Turystyczny obiekt wrócił do gminy Zakliczyn, która postanowiła go sprzedać. W kwietniu bieżącego roku został wystawiony na przetarg wraz z kilkoma hektarami przyległego terenu.
Nowi właściciele uspokajają, że na razie nie zmieni się przeznaczenie tego miejsca. Chcą też, aby schronisko pełniło rolę zaplecza noclegowo-gastronomicznego dla wyciągu narciarskiego w pobliskiej Jastrzębi. Zdają sobie przy tym sprawę z pilnej potrzeby modernizacji obiektu. Już planują pierwsze prace remontowe.
– Bacówka wymaga sporego doinwestowania, ale chcemy otworzyć ją w sezonie wakacyjnym, choć przedtem musimy załatwić wiele formalności i uzyskać wiele pozwoleń – mówi współwłaściciel wyciągu i bacówki, Zygmunt Adamczyk. – Ważne, żeby turyści nie „odbili się” od bacówki, żeby powracali do tego miejsca i zatrzymywali się na dłużej…

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments