Będzie ładniej w centrum Radłowa

0
97
REKLAMA

Radłowski rynek po remoncie prezentuje się już bardzo okazale, ale władze samorządowe chcą, aby jeszcze bardziej przyciągał wzrok. Powstaje drewniany, stylizowany na wzór góralski obiekt, który pełnił będzie wiele funkcji. Znajdzie się w nim m.in. punkt informacji turystycznej i wydzielone zostanie pomieszczenie, w którym będzie można skorzystać z Internetu. Będzie też pełnił rolę przystanku, gdyż wznoszony jest tuż obok miejsca zatrzymywania się autobusów, a pomyślano o ławeczkach i zadaszeniu dla pasażerów.
 – Pozostałe pomieszczenia zamierzamy wynająć. Chcemy, aby tam był kiosk z gazetami oraz drobnymi artykułami spożywczymi, myślimy o kwiaciarni – mówi burmistrz Radłowa, Zbigniew Mączka. – Na rynku budujemy także ogólnodostępne, miejskie szalety.
Realizowany za prawie pół miliona złotych projekt zakłada także odnowienie budynku ratusza, w którym mieści się obecnie m.in. biblioteka, bank i apteka. Przywrócony ma zostać jego historyczny wygląd. Budynek pokryje nowa elewacja, a dodatkowo pojawi się na nim podświetlany herb gminy. Prace zakończyć się mają w tym roku.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o