Brzesko. Proponujemy pani nowy zawód…

0
37
REKLAMA

– Nasze podopieczne mogą nauczyć się nowych zawodów, tym razem proponujemy im udział w przygotowaniach do zawodów: pracownica małej gastronomii, pracownica handlu i florystka z elementami decoupage, stylistka – wizażystka, pracownica recepcji i usług hotelarskich, ponadto organizujemy kursy komputerowe, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej i kurs przedsiębiorczości – mówi dyrektor MOPS, Bogusława Czyżycka‑Paryło.
Ale panie zdobywają także wiedzę z innych dziedzin: organizowane są dla nich spotkania z psychologiem, prawnikiem, pracownikiem socjalnym, a na zajęcia z zakresu kompetencji społecznych przychodzą z całymi rodzinami. W ich ramach odbyło się już kilka wyjazdów do atrakcyjnych miejscowości turystycznych, tam podopieczne MOPS rozmawiają z psychologami i z pedagogami, którzy podpowiadają im, jak opiekować się dziećmi, jak pogłębiać więzi rodzinne i uczuciowe między małżonkami. Oprócz tego wszystkie panie objęte programem mogą zrobić sobie badania lekarskie.
Dyrektor Czyżycka‑Paryło dodaje, że każdego roku programy aktywizacji zawodowej są coraz ciekawsze i proponują bezrobotnym coraz więcej zajęć. Każda z grup szkoli się około pół roku, część kobiet znajduje pracę.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o