Chora na Covid-19 uciekła ze szpitala

0
550
Wirus
fot. KPP Dąbrowa Tarnowska
REKLAMA

Jak informują dąbrowscy policjanci, w ostatnią sobotę, 10 października przebywająca w tamtejszym szpitalu 65-latka chora na Covid-19 samowolnie opuściła szpital. Kobieta twierdzi, że jej decyzja wynikała z konieczności opieki nad 90-letnią matką.

– W sobotę, około godz. 20., oficer dyżurny dąbrowskiej komendy został powiadomiony przez pracowników szpitala o ucieczce pacjentki, która jest zakażona Covid-19. Zgłoszenie postawiło na nogi zarówno funkcjonariuszy dąbrowskiej komendy, jak i pogotowia ratunkowego. Policjanci wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalanie, gdzie zarażona kobieta przebywa – relacjonuje rzeczniczka dąbrowskiej policji, Ewelina Fiszbain.

REKLAMA

Poszukiwania długo nie trwały, funkcjonariusze zastali 65-latkę w jej domu. Okazało się, że szpital opuściła samowolnie, skąd własnym samochodem udała się do miejsca swojego zamieszkania. O fakcie tym nie  poinformowała personelu medycznego. – Policjantom, którzy odnaleźli ją w domu powiedziała , że powodem oddalenia się ze szpitala było to, że musiała zaopiekować się swoją 90-letnią matką. Kobieta została skierowana na izolację domową, a mundurowi poinformowali Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej o zaistniałej sytuacji– dodaje Ewelina Fiszbain.

Zarówno policjanci, jak i pracownicy sanepidu sprawdzą, czy 65-latka oddalając się samowolnie  z placówki medycznej zachowała wymogi sanitarne i nie naraziła nikogo na możliwość zarażenia się wirusem.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments