Cmentarni złodzieje

0
75
Kradli-na-cmentarzach

Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 30, 42 i 45 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu tarnowskiego. Przywódcą grupy był 30-latek, który trudnił się kamieniarstwem, głównie wykonywaniem nagrobków. Kiedy w ubiegłym roku wzrosła liczba zamówień, mężczyzna wpadł na pomysł, aby kraść płyty nagrobne z cmentarzy i sprzedawać je innym klientom.
Największym zainteresowaniem złodziei cieszyły się płyty, na których nie wygrawerowano jeszcze napisów, takie można było odsprzedać jak nowe. Ale nie gardzili też metalowymi i marmurowymi krzyżami oraz innymi elementami dekoracyjnymi i wykończeniowymi. Złodzieje byli tak bezczelni, że kradli w biały dzień. Nie wzbudzając niczyich podejrzeń, wchodzili na teren cmentarzy w ubraniach roboczych, wyposażeni w narzędzia. Znajdujący się na cmentarzach ludzie byli przekonani, że mają do czynienia z pracownikami zakładu kamieniarskiego, nikt nie podejrzewał, iż mogą to być złodzieje.
Zatrzymani złodzieje oprócz zarzutów o kradzieży usłyszeli także zarzut dotyczący ograbienia miejsca spoczynku zmarłych. Zastosowano wobec nich dozór policyjny, zakazano im opuszczać kraj.
Sprawa ma charakter rozwojowy, wiadomo już, że szajka działała także na terenie powiatów nowosądeckiego i tarnowskiego.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o