Czy dyrektor stadniny zgwałcił nastolatkę?

0
155
dyrektor zgwalcil
REKLAMA

Do wydarzeń, o których 19-latka poinformowała policję, miało dojść 14 czerwca tego roku. Dziewczyna wraz z koleżanką odbywała praktyki w stadninie, gdzie miały przebywać do końca miesiąca, wspólnie zajmowały pokój. Tego jednak dnia koleżanka 19-latki z powodu spraw rodzinnych opuściła ośrodek. Dyrektor Stanisław Ciuba miał zabrać dziewczynę do Górnego Regietowa, razem stamtąd wrócili, a wcześnie rano nastolatka zadzwoniła do opiekunki praktyk. Zapłakana mówiła, że boi się dyrektora, a kobieta zdecydowała, iż zawiezie dziewczynę do rodzinnego domu. Matka nastolatki postanowiła jechać z córką do gorlickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, lekarze wezwali policjantów. Tego samego dnia 19-latka złożyła zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach.
Trzy dni później policjanci skierowali zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Gorlicach o wszczęciu śledztwa, tamtejsi prokuratorzy złożyli wniosek o wyłączenie ich ze sprawy ze względu na możliwość zarzutu o brak obiektywizmu. Podobne wnioski złożyły wszystkie prokuratury na Sądecczyźnie. Ostatecznie zdecydowano, że sprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Staszowie, w województwie świętokrzyskim.
Zastanawiający wydaje się być fakt, że zaledwie kilkanaście godzin po wydarzeniu zarządzający stadniną prezes Kombinatu Rolnego Kietrz wydał oświadczenie, w którym informował, że Stanisław Ciuba nie pełni już dyrektorskiej funkcji i przeszedł na emeryturę. Mężczyzna nie usłyszał dotąd żadnych zarzutów. Stanisław Ciuba to były miejski radny w Brzesku, przez kilka lat pracował jako jeden z dyrektorów browaru Okocim.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o