Donieś na pijanego kierowcę!

0
102
Donies-na-pijanego-kierowce
REKLAMA

– Funkcjonariusze ruszyli na drogi wyposażeni w ulotki zawierające informacje na temat odpowiedzialności karnej za prowadzenie po pijanemu, a także tragicznych skutków wypadków drogowych. Akcja prowadzona była na terenie gminy Brzesko i trwała przez cały dzień, tylko w tym czasie zatrzymaliśmy pięciu kierowców, którzy odważyli się zasiąść za kółkiem po wypiciu alkoholu – relacjonuje rzecznik brzeskiej komendy policji, Ewelina Buda.
Wśród zatrzymanych kierowców  rekordzistką była młoda kobieta, u której badanie alkomatem wykazało 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W rozprowadzanej przez policjantów ulotce była mowa także o tym, że każdy, kto widzi osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę, powinien, jeżeli nie może samemu zapobiec, by rozpoczęła jazdę,  natychmiast poinformować o tym policję. – Najgorsza jest obojętność,  informując o pijanym kierowcy, być może ratujemy komuś życie – dodaje Ewelina Buda. – Ludzie bardzo często nie zgłaszają takich faktów, bo boją się etykietki kapusiów. Ale niesłusznie, mieszkańcy mogą przekazywać informacje anonimowo. Jeżeli widzimy pijanego kierującego, natychmiast należy reagować, zanim dojdzie do tragedii.
Nietrzeźwi użytkownicy pojazdów to prawdziwa plaga na drogach powiatu brzeskiego. W pierwszej połowie tego roku zatrzymano ich już blisko trzystu i jest to znacznie więcej niż w roku ubiegłym. Niestety, nie pomagają apele, odbieranie praw jazdy, nie odstrasza też rosnąca liczba wypadków, w tym także śmiertelnych.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments