Drogę wyremontują w… 2020 roku

0
62
droga-73
REKLAMA

Zdaniem samorządowców utrudni to ruch, kierowcy nadal będą stali w gigantycznych korkach, skomplikuje także sprawę dojazdu do strefy ekonomicznej, z którą od lat wiążą wiele nadziei.
– Od 2008 roku obiecywano nam, że droga nr 73, prowadząca z Tarnowa do Kielc, będzie remontowana, dla naszego miasta miała to być szansa na poprawę komunikacji oraz na lepsze połączenie z główną trasą terenów inwestycyjnych. Teraz, kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała nas, że na remont nie ma pieniędzy i nie zostanie on rozpoczęty wcześniej jak w 2020 roku, czujemy się oszukani – denerwuje się burmistrz Dąbrowy, Stanisław Początek.
Niedawno wyremontowano co prawda kawałek drogi 73 na granicy Tarnowa i Brzozówki, ale prace finansowane były przez samorząd Tarnowa, do którego ten odcinek należy. GDDKiA poinformowała, że dalszego remontu nie będzie, bo nie ma na to pieniędzy, roboty w razie konieczności wykonywane będą tylko doraźnie.
– Decyzja ta jest o tyle niezrozumiała, że już od kilku lat remont drogi 73 jest wpisany do krajowego  programu budowy dróg. Od dawna zabiegaliśmy o tę inwestycję i pola łatwo nie ustąpimy, już wystosowaliśmy pismo do parlamentarzystów z naszego regionu, aby stworzyli lobby, które będzie działać na rzecz remontu – dodaje burmistrz  Początek.
Samorządowcy nie ukrywają, że boją się także, iż podobny los może spotkać dąbrowską obwodnicę, o której budowę władze Dąbrowy zabiegały 6 lat. Decyzję o pozwoleniu na budowę wojewoda małopolski wydał w lipcu ubiegłego roku, we wrześniu decyzja uprawomocniła się.
– To bardzo długi okres, jednak złożyło się na to wiele czynników. Kilkakrotnie zmieniano trasę przebiegu obwodnicy, w międzyczasie zmieniały się przepisy prawne, trzeba było wreszcie ponowić badania, które stwierdzały o oddziaływaniu drogi na środowisko – wyjaśnia burmistrz Początek. – Teraz trwa wykup działek pod budowę, jest to sprawa skomplikowana, bo tereny są przejmowane od ponad 200 właścicieli. W GDDKiA nie podają jednak, kiedy rozpocznie się budowa obwodnicy. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o