Druga edycja “Bitwy o wozy” rozstrzygnięta

0
266
REKLAMA

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów. Jednocześnie gminy do 20 tys. mieszkańców, które mogą pochwalić się najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich, stały się zwycięzcami akcji profrekwencyjnej MSWiA – „Bitwa o wozy”.
O przekazaniu przez PKW listy gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z wyłączeniem laureatów z I tury poinformował na portalu społecznościowym Twitter wiceszef MSWiA, Paweł Szefernaker. Który zapowiedział, że w ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

REKLAMA

MSWiA obiecało sfinansować wozy strażackie 49 gminom do 20 tys. mieszkańców (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.), które wykażą się najwyższą frekwencją wyborczą. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Z konkursu w drugiej edycji wyłączone zostały te gminy, które zwyciężyły w pierwszej edycji, która miała miejsce podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Najwyższą frekwencję w byłym powiecie tarnowskim zanotowała gmina Trzciana z powiatu bocheńskiego. Na 4306 osób uprawnionych do głosowania, udział w drugiej turze wyborów wzięło 3360 osób, co przełożyło się na frekwencję – 78,03 proc.

Z kolei najwyższą frekwencję w kraju odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie). W przypadku tamtejszej gminy udział wzięło aż 94,61 proc. osób uprawnionych do głosowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o