Gmina Dębno. Agroturystyczne biesiadowanie

0
30
REKLAMA

W gminie Dębno jest kilkadziesiąt gospodarstw agroturystycznych, które oferują znakomity wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Turyści mają do dyspozycji lasy, stawy, w których łowić mogą ryby, stadniny koni i wspaniałe wiejskie jedzenie, a właściciele gospodarstw robią wszystko, aby zachęcić do wypoczynku u siebie jak największą liczbę turystów. Biesiada jest jednym z elementów promocji, już od lat zabiegi te przynoszą oczekiwany efekt, a wypoczywający najliczniej zjeżdżają z Krakowa i z terenu Śląska, zdarzają się także turyści zagraniczni.
– Już wiele lat temu postawiliśmy na agroturystykę i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – mówi sołtys Porąbki Uszewskiej, Elżbieta Rzepa, jedna z organizatorek Biesiady Agroturystycznej. –Unowocześniamy i rozbudowujemy kwatery dla turystów, serwujemy znakomite, tradycyjne jedzenie. Widoki także są u nas wspaniałe, odwiedzający naszą gminę bardzo chętnie korzystają ze ścieżek przyrodniczych z przygotowanymi miejscami do biwakowania. W tym roku w Porąbce powstanie m.in. park dla dzieci.
Władze gminy także starają się o to, aby turystów przybywało. – Budujemy drogi, wodociągi, kanalizację. Dużym nakładem powstało 25 kilometrów ścieżek przyrodniczych, budujemy ścieżki rowerowe. Jest to nasz wkład w rozwój turystyki – mówi wójt Dębna, Grzegorz Brach. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o