Gmina marzy o plaży

0
54
Tak w niedalekiej przyszłości ma wyglądać ośrodek Relax w Pleśnej

O próbie rewitalizacji ośrodka Relax mówi się już od wielu lat. Ponad 15 lat temu wydano nawet z gminnej kasy pieniądze na opracowanie nowej koncepcji zagospodarowania ośrodka, do dziś jednak nie przeprowadzono żadnych prac. Jak jednak zapewnia wójt gminy Pleśna, Józef Knapik, teraz ma się to zmienić. – To miejsce niszczeje od lat, dlatego w końcu postanowiliśmy o nie zadbać. Teren, na którym znajduje się ośrodek, został objęty gminnym programem rewitalizacji, który czeka na akceptację ze strony zarządu województwa. Dysponujemy już pełną dokumentacją oraz pozwoleniami na budowę.
W ramach przeprowadzonych prac gmina planuje stworzyć: natryski, kurtynę wodną, boisko do siatkówki plażowej i tenisa, siłownię plenerową czy specjalną trasę dla osób jeżdżących na rolkach. Zwieńczeniem inwestycji miałoby być utworzenie tzw. plażowni, gdzie mieszkańcy Pleśnej oraz odwiedzający gminę turyści mogliby rozłożyć leżaki i koce, opalając się nad brzegiem rzeki.
– Szanse na realizację projektu są bardzo duże. Wszystko powinno wyjaśnić się w drugiej połowie roku, kiedy poznamy decyzję o ewentualnie przyznanym dofinansowaniu na ten cel. Koszt prac szacujemy na blisko 3 mln zł. Wciąż nierozwiązanym problemem jest to, że ośrodek znajduje się na terenie zalewowym, dlatego będziemy starać się przeprowadzać prace w ten sposób, aby zapobiec ewentualnym zniszczeniom ze strony potencjalnej powodzi. Budynki wzbogacimy o drzwi hermetyczne, natomiast boisko do tenisa wybudujemy z płyt polistyrenowych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w 2019 roku zakończylibyśmy wszystkie prace.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o