Gmina Radłów. Nowe drogi za nieruchomość w Sieradzy

0
70
drogi-radlow
REKLAMA

Odcinki dróg wojewódzkich w Zabawie, Wał Rudzie czy Biskupicach Radłowskich są w fatalnym stanie. Wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela był przerażony, gdy je obejrzał. – Dziury i przełomy są tak wielkie, że to coś trudno w ogóle nazywać drogami – przyznał. – W wielu miejscach nie zostało nic z wcześniej ułożonego asfaltu.
Drogi rozjeździły ciężarówki obsługujące znajdujące się w radłowskiej gminie kopalnie kruszywa oraz wożące materiały na budowę autostrady. Po wielu interwencjach władz samorządowych Radłowa w budżecie województwa znalazły się w końcu pieniądze na zmodernizowanie dróg. Na razie odtworzony zostanie przeszło pięciokilometrowy odcinek drogi przez Zabawę i Wał Rudę do skrzyżowania w Biskupicach Radłowskich. Inwestycja kosztować będzie około 24 mln zł. Przebudowę odcinka przez Biskupice Radłowskie zaplanowano na przyszły rok, ale – jak zapewnił R. Ciepiela – nawierzchnia jeszcze w tym roku zostanie nieco poprawiona.
Dodatkowo w Biskupicach, na skrzyżowaniu dróg nr 964 i 975, stanie waga, na której będzie można sprawdzić tonaż pojazdów. Jeśli samochód będzie przeciążony, jego właścicielowi grozić będą kary finansowe.
Samorząd wojewódzki do zainwestowania w drogi w radłowskiej gminie zdopingowały władze starostwa, przekazując bezpłatnie część nieruchomości z budynkiem w Sieradzy, gdzie jedną ze swoich baz ma Zarząd Dróg Wojewódzkich.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o