Gmina Szczurowa. Świetlica dobra na… zimę

0
76
REKLAMA

Co ciekawe, świetlice pełną parą pracują także w dni wolne od nauki – w weekendy młodzież bierze udział w zawodach sportowych czy seansach filmowych, uczniowie mogą nadrobić zaległości w nauce. Na tym jednak działalność świetlic się nie kończy, bo każdego roku zimą w remizach i domach ludowych tworzonych jest kilkanaście nowych świetlic. Ich działalność finansuje i nadzoruje Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu.
– W tym roku uruchomiliśmy 15 nowych świetlic, podpisaliśmy umowy z właścicielami budynków, przekazaliśmy wyposażenie, zatrudniliśmy nauczycieli, którzy opiekować się będą dziećmi i młodzieżą. Mieszkańcy małych wsi często nie wiedzą, jak zapewnić młodym wypoczynek i zabawę, a nasza propozycja trafia w ich oczekiwania, bo każdego roku w zajęciach bierze udział kilkaset osób – mówi dyrektor GCKCziS, Grzegorz Zarych.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne, w czasie weekendów i ferii zimowych w świetlicach rozgrywane są zawody sportowe, szczególnym powodzeniem cieszą się turnieje bilardowe. Zwycięzcy z poszczególnych placówek rozgrywają potem zawody gminne, a zwycięzcy, dzięki hojności gminy liczyć mogą na cenne nagrody.
Dzieci i młodzież biorą też udział w przygotowaniach imprez dla dorosłych mieszkańców, szczególnie maluchy z wielkim zapałem uczą się wierszy i piosenek, które prezentują potem w czasie przedstawień dla mam, babć i dziadków.
– Tylko niewielka liczba dzieci i młodzieży z naszej gminy korzysta ze zorganizowanego zimowego wypoczynku poza miejscem zamieszkania – mówi wójt Szczurowej, Marian Zalewski. – Zadaniem gminy jest zapewnienie pozostałym wypoczynku, więc każdego roku wydajemy na ten cel kilkaset tysięcy złotych, jednak są to dobrze zainwestowane pieniądze.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o