Iwkowa. Wójt zapłaci za… donosy

0
118
smiecenie-donosy
REKLAMA

– Od lipca ubiegłego roku obowiązuje nowa ustawa śmieciowa i mogłoby się wydawać, że problem dzikich wysypisk śmieci, jeśli nie całkowicie, to przynajmniej w dużej części, zostanie rozwiązany. W naszej gminie tak się jednak nie stało, bo nielegalnych składowisk przybywa i jest to dla mnie zupełnie niepojęte – mówi wójt Bogusław Kamiński. – Wszystkie odpady plastikowe, metalowe i szklane ludzie mogą oddać za darmo, wystarczy, że wystawią je przed dom w dniach, gdy zbierane są śmieci w gminie. Dlaczego zatem fatygują się tyle kilometrów, żeby zawieźć je do lasu? Nie mogę tego powiedzieć z całą stanowczością, podejrzewam jednak, że mogą to robić mieszkańcy innych gmin.
Iwkowscy samorządowcy obawiają się, że jeśli liczba dzikich wysypisk będzie rosła w takim tempie jak teraz, to zmniejszy się liczba turystów odwiedzający gminę.
– Każdego roku trafia do nas spora liczba turystów, dzięki którym zarabiają nasi mieszkańcy. Trudno jednak liczyć na turystów, gdy zamiast grzybów znajdować będą w lesie śmieci – nie możemy zatem tego problemu lekceważyć – dodaje wójt Kamiński. – Moja decyzja jest namawianiem ludzi do składania donosów, ale odbywać się to będzie w dobrej sprawie. Jeśli uzyskamy dane nielegalnie śmiecących, od razu zawiadamiać będziemy policję, a ta może wymierzać surowe kary. Będzie to także straszakiem dla innych.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments