Klasa policyjna wśród najlepszych w kraju

0
123
szkola w Gromniku
REKLAMA

W finałowych zmaganiach wzięły udział 23 reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy z programem policyjnym z całego kraju, wyłonionych w drodze eliminacji. W ścisłym finale zaprezentowały się szkoły z Białobrzegów, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gniezna, Gościna, Jarocina, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubomierza, Malborka, Marcinkowic, Piły, Poznania, Prószkowa, Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Torunia, Wadowic, Wrocławia, Wyszkowa oraz Gromnika.
Po rozegraniu wszystkich konkurencji (test sprawności fizycznej, z udzielania pierwszej pomocy, zmagania strzeleckie oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o policji) uczniowie z ZSOiZ w Gromniku w składzie: Roksana Walica, Jakub Wójcik, Bartosz Miłkowski i Szymon Baran zajęli wysokie III miejsce. Kierownikiem reprezentacji był Marek Dziuban, który od pierwszej edycji przygotowuje uczniów do tej rywalizacji.
– W czołówce klasyfikacji byliśmy jedyną szkołą z obszarów wiejskich. To dla nas wielki sukces. Do turnieju młodzież przygotowywana była od września ubiegłego roku. Na szczególne uznanie zawodnicy zasłużyli podczas pokonywania toru przeszkód, wygrali konkurencję drużynowo. Szymon Baran uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników konkursu, a Roksana Walica była najlepsza wśród dziewcząt – mówi dyrektor ZSOiZ w Gromniku, Wiesław Wójcik. – Była to 11. edycja konkursu, w którym bierzemy udział od samego początku. Do tej pory aż trzykrotnie sięgaliśmy po tytuł najlepszej klasy policyjnej w kraju. W tym roku zajęliśmy trzecie miejsce, co również jest olbrzymim osiągnięciem. Nasi uczniowie, jako jedni z nielicznych w Polsce mają do swojej dyspozycji kompletnie wyposażony tor przeszkód, a także strzelnicę.
Łącznie w kwalifikacjach do turnieju finałowego wzięło udział 70 szkół z całego kraju. Ostatecznie z tytułu najlepszej „Klasy Policyjnej 2019 roku” cieszyli się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach. Kolejne ogólnopolskie zmagania przyszłych stróżów prawa już za rok.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o