Klinika medyczna w byłym przedszkolu

0
114
klinika-w-przedszkolu
REKLAMA

Budynek po zlikwidowanym przedszkolu przez siedem lat stał pusty. Niedawno gmina w przetargu zbyła go wraz z przyległą działką za 213 tys. zł. – Zgłosiła się firma, która chce obiekt przystosować dla potrzeb niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej – informuje burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. – Ma świadczyć szeroki zakres usług medycznych, również bezpłatnych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zapewniono mnie, że ma być poradnia kardiologiczna, internistyczna, psychiatryczna i neurologiczna, funkcjonować ma rehabilitacja. Chcą utworzyć ośrodek szkolenia dla dorosłych, głównie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Na piętrze planowany jest ponadto zakład opiekuńczo-leczniczy na 20-25 łóżek. Trafiałyby do niego osoby obłożnie chore, które w domu nie mają właściwej opieki. – To dobry pomysł, bo społeczeństwo się starzeje i jest na tym terenie potrzeba istnienia placówki spełniającej rolę hospicjum – uważa burmistrz. – Teraz przygotowywana jest decyzja o warunkach zabudowy i wczesną wiosną powinny ruszyć prace  modernizacyjne.
Otwarcie kliniki zapowiadane jest na czerwiec tego roku, choć jest to chyba termin trochę „na wyrost”. Właściciel Nurs – Klinik, Jacek Pochroń, zapewnia, że jeśli będzie zapotrzebowanie na inny rodzaj specjalistycznej opieki, to jest gotów taką w Przybysławicach zapewnić.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o