Kłódka na bacówce

0
166
Bacowka w Jamnej
REKLAMA

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zrezygnował z utrzymywania i dzierżawienia popularnej wśród turystów i miłośników Pogórza bacówki. Turystyczny obiekt wrócił do gminy Zakliczyn, która postanowiła go wystawić na sprzedaż. O takim rozwiązaniu przesądzili zakliczyńscy radni w przyjętej we wrześniu uchwale.
Bacówka w Jamnej na Pogórzu Ciężkowickim (położona na wysokości 530 m n.p.m.) została wybudowana w 1985 roku przez Związek Karpacki PTTK. Kilka lat później przeszła na własność gminy Zakliczyn, która z kolei w 1996 przekazała ją poznańskiemu uniwersytetowi w wieczystą dzierżawę. Obecnie schronisko w Jamnej wymaga pilnych prac modernizacyjnych.
Zamknął się 16-letni rozdział historii bacówki zarządzanej w imieniu uniwersytetu przez Adama Gancarka. Zdobyła w tym czasie ponadlokalną sławę i licznych sympatyków, którzy pytają, co dalej. A. Gancarek przeprowadził się do pobliskiej „Chatki włóczykija”, a niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na sprzedaż bacówki wraz z kilkoma hektarami przyległego terenu. Cena wywoławcza wynosi 460 tysięcy złotych, a gmina nie stawia żadnych warunków co do ostatecznego przeznaczenia obiektu.
Procedura przetargowa może potrwać nawet kilka miesięcy, a w tym czasie nieczynna bacówka tracić będzie na wartości – jej reaktywacja wydaje się dziś mało prawdopodobna.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments