Kolejne zatrzymania kiboli?

0
80
REKLAMA

26-letni mieszkaniec Dębicy wniósł racę na teren stadionu, po czym ją zapalił. Policja przypomina, że zgodnie z zapisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych raca zaliczana jest do materiałów pirotechnicznych, dlatego jej wniesienie na stadion i zapalenie traktowane jest jako przestępstwo. Mężczyzna przyznał się do zarzutów i dobrowolnie poddał się karze.
Wcześniej zarzuty wtargnięcia na murawę stadionu oraz udziału w zbiegowisku usłyszało trzech mężczyzn w wieku 24, 31 i 36 lat. Dwaj z nich to mieszkańcy Dębicy. 31-latek jest mieszkańcem gminy Czarna. Teraz staną przed sądem. Z kolei najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzić będzie musiał 33 – latek, któremu zarzucono czynną napaść na policjantów.
Trwające dotąd zatrzymania to efekt zajść, do jakich doszło jeszcze 19 maja. Tuż po zakończeniu derbów kibice wtargnęli na płytę boiska i zaatakowali policjantów. Ochrona użyła gazu łzawiącego, by opanować sytuację. Chuligani zaczęli wycofywać się ze stadionu, przemieszczając do pobliskiego parku, gdzie rozpoczęli regularną bitwę z policją. Zamaskowani kibole rzucali w policjantów kamieniami i butelkami.
Podczas zajść policjanci zatrzymali sześciu najbardziej agresywnych mężczyzn. Sześciu funkcjonariuszy zostało rannych.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o