Komendant z gaśnicą

0
47
autobus-pozar
REKLAMA

Autobus poruszał się ul. Konstytucji 3 Maja w kierunku ul. Karosek. Już wtedy widać było wydobywający się z komory silnika gęsty, biały dym.
– Wiemy o tym od komendanta powiatowego policji w Bochni, podinspektora Mariusza Dymury, który wraz ze swym zastępcą, komisarzem Mirosławem Strachem, jechał bezpośrednio za autokarem, a chwilę później brał udział w akcji gaśniczej – relacjonuje Łukasz Ostręga, rzecznik miejscowej komendy.
W chwili, gdy autobus skręcił na ul. Karosek, z komory silnika buchnął ogień. Autobus się zatrzymał, policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a komendant chwycił za gaśnicę. Po chwili do akcji gaszenia dołączył również kierowca autobusu.
– Można śmiało powiedzieć, że dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji udało się zapobiec poważnemu zagrożeniu, ponieważ ulice Konstytucji 3 Maja i Karosek są odcinkami o bardzo dużym natężeniu ruchu. W pamięci mamy niedawny pożar autokaru na bocheńskiej obwodnicy, który doszczętnie spłonął. Teraz można mówić o szczęściu w nieszczęściu.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments