Kto chce odwołać burmistrza Brzeska?

0
66
brzesko-burmistrz

Wydaje się to nieco dziwne, że tak poważne przedsięwzięcie podejmowane jest anonimowo. Sam zainteresowany twierdzi, że ciężko pracuje i nie ma czasu na zajmowanie się plotkami i domysłami, chociaż nie ukrywa, iż wiadomość na temat referendum sprawiła mu przykrość.
W gazetce – efemerydzie ukazał się tekst pod groźnie brzmiącym tytułem „Chcą odwołać burmistrza Wawrykę! ”. Nieznane z imienia i nazwiska osoby twierdzą, że „do referendum idziemy z konkretnym celem – uwolnić Brzesko od burmistrza Wawryki i tym samym dać mu szansę na rozwój”. Jeden z inicjatorów referendum, który chce zachować anonimowość, mówi, że Brzesko musi być liderem regionu, tygrysem gospodarczym w tych trudnych czasach. Ów anonimowy rozmówca wyjaśnia nawet, dlaczego nie chce ujawnić swoich personaliów: „chcemy być świetnie, a nawet perfekcyjnie przygotowani… aktualnie tworzymy sztab ludzi, świetnie naoliwioną maszynkę, która przeprowadzi akcję referendalną”. Dalej inicjator twierdzi, że pomocnym w odwołaniu burmistrza będzie powołanie nowego wojewody (tekst ukazał się przed wyborem nowego gospodarza województwa), mogą temu także służyć odpowiednie regulacje, które być może PiS uchwali w Sejmie. Tajemniczy komitet referendalny ma już, jak twierdzi anonim, kilku kandydatów, którzy mogą zastąpić Wawrykę. Anonimowi zapowiadają, że już wkrótce się ujawnią i przedstawią wizje rozwoju miasta.
W radzie miejskiej w Brzesku większość głosów ma PiS, które co prawda burmistrza Wawryki nie rozpieszcza, ale radni dalecy są od pomysłu odwoływania włodarza miasta. – Minął dopiero rok od czasu wyborów, za wcześnie oceniać, czy burmistrz realizuje obietnice wyborcze. W moim przekonaniu w Brzesku, głównie dzięki umiejętnemu pozyskiwaniu funduszy unijnych, zrealizowano inwestycje, które poprawiły znacząco jakość życia mieszkańców. Nie głosowałbym za ogłoszeniem referendum – mówi Bogusław Babicz.
Co na to sam zainteresowany? – Domyślam się, kto rozpętuje tę akcję, chociaż nikogo za rękę nie złapałem – mówi Grzegorz Wawryka. – Codziennie ciężko pracuję, po pierwszej kadencji mieszkańcy ponownie obdarzyli mnie mandatem zaufania i to jest dla mnie największy dowód uznania za to, co zrobiłem.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o