Kto nie lubi tańca na rurze?

0
141
poldance brzesko
REKLAMA

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku świętuje w tym roku jubileusz 50-lecia, obchody zainaugurowane zostały uroczystą akademią, na którą zaproszono przedstawicieli samorządowych władz, emerytowanych nauczycieli, rodziców i uczniów. Było podniośle, poważnie, a nawet patetycznie, tym bardziej że imprezie przyświecały słowa Jana Pawła II: „Każdy z was młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte”. To nawiązywało do imienia szkoły – Bohaterów Westerplatte.
– Na początku było bardzo elegancko, święto przebiegało w podniosłej atmosferze, dyrektor szkoły wygłosił zajmujące przemówienie, pięknie zaprezentowała się młodzież, a tu nagle wyskakuje parę roznegliżowanych dziewcząt i zaczynają rozkładać nogi na rurze. Wszystko na tle wielkich liter – cytatu świętego Jan Pawła II. No po prostu mowę mi odjęło, a młodzi chłopcy zaczęli szturchać się znacząco i głupio uśmiechać. Występ był żenujący, moim zdaniem ktoś nie przemyślał do końca programu jubileuszowych obchodów, to wielki wstyd dla szkoły, taniec na rurze nadaje się raczej do nocnego klubu – mówiła tuż po imprezie jedna z emerytowanych nauczycielek szkoły.
– Można uznać, że taki występ to podkreślenie piękna i młodości, chociaż może faktycznie nie na takie wydarzenie się nadawał. Nie ukrywam, byłem nieco zakłopotany tym bardziej, że słyszałem za plecami niewybredne komentarze uczniów, takie jak: nieźle się wyginają, ciekawe, czy w innych sytuacjach byłyby równie elastyczne… Czułem, jak rumieniec wychodzi mi na twarz, nie wiedziałem, na czym zawiesić wzrok – komentuje jeden z wysokich rangą urzędników starostwa.
Młodym nauczycielom i młodzieży występ się podobał. – Uważam, że było ok, trochę na poważnie, trochę nie, szkolne imprezy nie mogą być pełne zadęcia, bo są po prostu nudne. Nie rozumiem, że piękne, wysportowane ciało może kogoś gorszyć, ale jeśli ktoś chciał zobaczyć w tym coś niestosownego, to zobaczył – moim zdaniem był to pokaz artystyczny. W przygotowanie dziewczęta włożyły na pewno wiele pracy – mówi jeden z nauczycieli z ZSP nr 2.
– To śmieszne, że ktoś mógł się zgorszyć, ale tak już jest, jak komuś wszystko kojarzy się z jednym – śmieje się jedna z uczennic. – Taniec był super, widać, że dziewczyny muszą długo trenować, mają pięknie wyrzeźbione ciała. Taniec na rurze być może już niedługo uznany zostanie za sportową dyscyplinę.
Dyrekcja szkoły twierdzi, że program jubileuszowych obchodów ułożony został na wiele tygodni przed imprezą. W tańcach na rurze nie widzi nic zdrożnego.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o