Maluchy chcą do straży

0
112
Zbigniew Serwatka i Jerzy Gawiak wraz z Weroniką i Wojtkiem werbowali chętnych do dziecięcej drużyny pożarniczej
REKLAMA

Rodzice są pomysłem zachwyceni, niektórzy już nawet kupili dla swoich pociech strażackie mundury. Twierdzą, że to znakomity pomysł na pożyteczne spędzanie czasu wolnego. Druhowie mają zaś nadzieję, że jak dzieciom spodoba się „służba”, w przyszłości zostaną prawdziwymi strażakami.
– Pomysł pojawił się niedawno, wyszedł częściowo od rodziców, którzy chętnie widzieliby swoje dzieci w szeregach straży. Dwoje maluchów – Weronika i Wojtek już zostało członkami OSP w Jadownikach, mają już mundury i razem z nami zachęcają kolegów przedszkolaków do wstąpienia do straży – mówi Zbigniew Serwatka, z którego inicjatywy niedawno w Jadownikach powstała młodzieżowa drużyna pożarnicza.
Chętnych do dziecięcej drużyny pożarniczej dorośli strażacy szukają w przedszkolach, już odwiedzili jedno z nich i okazało się, że pomysłem zachwycone są nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. – Weronika jest zapaloną strażaczką, wie dużo o sprzęcie i akcjach ratowniczych, a jej mama zdradziła nam, że jej pokój obwieszony jest plakatami strażaków – mówi Jerzy Gawiak. – Dzięki spotkaniu w przedszkolu, a potem z rodzicami dzieci mamy już sześciu murowanych kandydatów. Chcemy, aby drużyna liczyła piętnaście osób i składała się z samych przedszkolaków.
Druhowie w zabawowych formach przedstawiać będą pracę straży i wyjaśniać jej arkana. Dzieci zapoznawać się będą z metodami pracy i sprzętem, organizowane dla nich będą zajęcia sportowe i rekreacyjne. Oglądać będą filmy i słuchać lektur czytanych przez dorosłych strażaków. Maluchy wystrojone w strażackie mundury będą brać udział w paradach. Zajęcia odbywać się będę w remizie w Jadownikach. – Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy większą liczbę dzieci, a naszym planem docelowym jest to, aby w przyszłości część z tych dzieci wstąpiła na stałe do OSP – dodaje Jerzy Gawiak.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments