Miliony na kanalizację

0
235
Oczyszczalnia
Gotowa oczyszczalnia ścieków w Kątach | fot. Urząd Gminy Iwkowa
REKLAMA

Dobiegają końca prace związane z budową kanalizacji w kilku miejscowościach w gminie – w Kątach, Porąbce Iwkowskiej oraz w części Iwkowej i Drużkowa Pustego. Całość inwestycji kosztować będzie 26 milionów złotych, większość tej kwoty – ponad 15 milionów pochodzi z unijnych funduszy, resztę gmina dołoży ze swojego budżetu.

REKLAMA

– Mamy już gotową oczyszczalnię ścieków, jej wydajność pozwoli w przyszłości na dołączanie kolejnych miejscowości. Budowana sieć daje możliwość podłączenia blisko 800 domowych gospodarstw, korzystać z niej będzie kilka tysięcy mieszkańców – mówi wójt Iwkowej, Bogusław Kamiński.
Koszt budowy przyłączy do sieci ponoszą właściciele posesji. –Cena zależy od odległości i wynosi od 700 do 3 tysięcy złotych, rada gminy podjęła uchwałę, na mocy której mieszkańcy zmuszeni zapłacić więcej niż trzy tysiące otrzymają dopłatę z budżetu gminy. Płatności rozkładać będziemy na dogodne raty, wystarczy tylko złożyć w urzędzie stosowny wniosek – dodaje wójt Kamiński.
Włodarz gminy chwali mieszkańców za zrozumienie i cierpliwość. – Budowa trwa już trzeci rok i jest dla ludzi uciążliwa, mają piękne ogrody, które czasami są niszczone, niekiedy są problemy z dojazdem do domów. Na szczęście nie było poważniejszych protestów, za co chcę mieszkańcom podziękować – dopowiada Kamiński.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments