Militaria na Wzgórzu Zamkowym

0
64
czchow militaria
REKLAMA

Przeprowadzono prace restauratorskie przy dwóch bunkrach i okopach, dzięki czemu zachowano od zniszczenia unikatowe budowle z czasów II wojny światowej. W pobliżu parkingu przy Skwerze Katyńskim ustawiono armaty z tego okresu, CKM-y i kuchnię polową. W otoczeniu baszty i w pobliskim parku zobaczymy jeszcze eksponaty rodem ze średniowiecza, w tym między innymi: onager, kuszę wałową, dźwig do oblewania smołą, drabinę szturmową, taran, trebusz, perrier. Z kolei szlak nowożytny zawiera uzbrojenie w postaci moździerza, armaty oblężniczej na lawecie, falkonetu. Uzbrojenie jest opatrzone ciekawym opisem w języku polskim i angielskim.
Projekt dopełniają inne elementy zagospodarowania Wzgórza Zamkowego. Turyści mogą wypocząć przy nowopowstałej altanie z grillem. Zainstalowano też elementy małej architektury, jak ławki, stoły, kosze na śmieci, siedziska na skarpie, tablice informacyjne. Teren został oświetlony, dzięki czemu będzie bezpiecznie także po zmroku.
Nowe atrakcje na Wzgórzu Zamkowym są świetną propozycją dla osób uprawiających turystykę jednodniową. Czchów stał się również znakomitym miejscem dla „żywych” lekcji historii. Można dotknąć militariów, które większości osób jest znane tylko z filmów.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o