Młody mężczyzna utonął w Dunajcu

0
386
Dunajec
fot. Marcin Kupiec
REKLAMA

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Wesołowie (gmina Zakliczyn), dwóch młodych mieszkańców powiatu tarnowskiego odpoczywało nad Dunajcem. Dla 24-latka pobyt nad wodą zakończył się tragicznie.

Podczas próby przedostania się na drugi brzeg Dunajca, 24-latek nagle krzyknął i zniknął pod powierzchnią wody. Na miejsce zdarzenia przybyły służby ratunkowe, które przystąpiły do poszukiwania młodego mężczyzny. – W akcji poszukiwania go zaangażowanych zostało wiele osób. Na miejscu pracowało kilkunastu strażaków z PSP Tarnów, w tym nurkowie oraz strażaków ochotników z miejscowych jednostek, policjanci z Wojnicza i Tarnowa oraz służby medyczne. Podczas działań wykorzystano łodzie. Przed godziną 20.00 znaleziono 24-latka. Niestety, pomimo podjętej reanimacji nie zdołano przywrócić jego funkcji życiowych. Czynności na miejscu prowadzone były z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Brzesku, która obecnie nadzoruje śledztwo dotyczące tego tragicznego zdarzenia. – informuje tarnowska policja.

REKLAMA

Mundurowi apelują do wypoczywających nad wodą, o zachowanie szczególniej ostrożności i korzystanie tylko ze sprawdzonych i strzeżonych kąpielisk.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments